O. Amorth: Także w Watykanie są członkowie sekt satanistycznych

Według czołowego watykańskiego egzorcysty także w Stolicy Apostolskiej działają sataniści, są wśród nich świeccy, księża, prałaci i kardynałowie. Najnowsza książka zawierająca wspomnienia o.Gabriela Amortha wywołała w Rzymie ogromne poruszenie. Niektórzy są oburzeni.

W najnowszej książce Marco Tosattiego „Ojciec Amorth. Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem” sensację wzbudziło wyznanie zakonnika, który pozytywnie odpowiedział na postawione wprost pytanie o obecność satanistów w Watykanie. – Tak, są wśród nich księża, prałaci i kardynałowie – potwierdził.

– Wiem to od tych, którzy którzy mają możliwość obserwowania tego bezpośrednio. I jest to również najczęściej „wyznawane” przez same demony zmuszone do posłuszeństwa podczas egzorcyzmów – odpowiedział o. Amorth na pytanie Tosattiego o to, skąd ma takie wiadomości.

Sławny włoski egzorcysta zapytany, czy Papież zdaje sobie z tego sprawę, odpowiada: – Oczywiście, że został poinformowany. Ale robi, co może. To przerażająca sprawa – dodaje o.Amorth. Zakonnik zwraca także uwagę, że chociaż Benedykt XVI pochodzi z Niemiec, gdzie „nie ma praktycznie żadnych egzorcystów” i gdzie istnieje „wprost wstręt do tego rodzaju rzeczy”, to Ojciec Święty wierzy w działanie demonów i siłę egzorcyzmów.

Książka wydana w formie zbioru wywiadów z paulistą ukazała się we Włoszech w lutym. Niedługo po publikacji zakonnik musiał udzielać wielu wywiadów i tłumaczyć, że w Watykanie jest również wielu dobrych i cnotliwych kapłanów, którzy stanowią dobry przykład do naśladowania. Reakcje na książkę były bowiem miażdżące.

Hiszpański demonolog ks. Jose Antonio Fortea Cucurull komentował w Rzymie, że po przeczytaniu oskarżeń ojca Amortha czuje, że „obowiązkiem sprawiedliwości” jest zabranie głosu w obronie watykańskiego kleru. Zwrócił uwagę, że niektórzy prałaci „są bardziej uduchowieni, inni mniej, niektórzy są bardziej cnotliwi niż inni”. Na swoim blogu napisał, że „oceniać z tego, że niektórzy kardynałowie należą do sekt satanistycznych jest nie do przyjęcia”.

Ks. Fortea zwrócił także uwagę, że oprócz osób, które przychodzą do księży prosić o pomoc w opętaniach, „niezliczone ilość osób przychodzi do nas, którzy twierdzą że mają wizje, objawienia i przesłania od Maryi Panny”. Pośród nich „pewna liczba przychodzi z apokaliptycznym przesłaniem i objawieniami o szatańskiej, czy masońskiej infiltracji w Kościele”.

Jego zdaniem, nie można wierzyć temu, co mówią demony podczas egzorcyzmów, bo one wtedy często kłamią. Odróżnienie tego, czy mówią prawdę, czy nie, zdaniem duchownego, czasami zajmuje wiele czasu a „w wielu przypadkach jest niemożliwe”.

Hiszpański ksiądz zaznaczył również, że w Watykanie zawsze było i jest wielu świętych kapłanów. – Kolegium kardynalskie, jeśli porównać je z innymi na przełomie wieków, jest najbardziej budującym i cnotliwym spośród wszystkich w historii. Trzeba by było cofnąć się do epoki Imperium Rzymskiego, by znaleźć ciało elektorów tak zdystansowanych wobec wszelkich ziemskich aspiracji jak to obecne.

– Kardynałowie mogą być lepsi lub gorsi – mówił – ale wszyscy mają wzniosłą intencję poszukiwania chwały Bożej.

AJ/CatholicNewsAgency.com

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/o_amorth_takze_w_watykanie_sa_czlonkowie_sekt_satanistycznych

Skip to content