Przełożony zakazał 94-letniemu Jezuicie odprawianie trydenckiej Mszy św.

Aktualizacja: 2006-03-27 12:00 am

Szokująca informacja nadeszła kilka dni temu z Kalifornii, gdzie przełożony Zakonu Jezuitów nakazał 94-letniemu Jezuicie zaprzestanie odprawiania Mszy Św. w rycie trydenckim.

Ojciec Phillip Bourret, S.J., emerytowany misjonarz w Chinach, raz w tygodniu odprawiał w prywatnej kaplicy Trydencką Mszę św., do której powrócił kilka lat temu.

Mała, niezależna kaplica w Los Gatos przyjęla ojca Bourret z otwartymi ramionami i przez pewien czas o. Bourret odprawiał Nieśmiertelną Mszę Świętą, jak również wprowadził tradycyjne jezuickie nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa wraz z Nowenną.

Odprawianie Mszy św. nie spodobało się jednak bezpośredniemu przełożonemu, ojcu John Martin, S.J., który zapowiedział, że nie zastosowanie się do polecenia, spowoduje zawieszenie ojca Bourret za nieposłuszeństwo.

Wierni proszeni są o wyrażenie swego stanowiska w emailach i listach do przełożonych ojca Bourret.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=189 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]