Aktor rezygnuje z filmu po proteście chasydzkich Żydów

Aktualizacja: 2008-03-16 3:53 pm

Abe Karpen, chasydzki Żyd z brooklyńskiego Willimasburga, który miał zagrać w filmie rolę męża Natalie Portman, żydowskiej aktorki (urodzona jako Natalie Hershlag; jej żydowscy przodkowie ze strony matki pochodzą z Austrii i Rosji, a ze strony ojca – z Polski i Rumunii), w nowej serii filmowej New York I Love You, zrezygnował z roli po proteście chasydzkich Żydów, którzy nie życzą sobie aby przedstawiać ich życie w filmach.

“Nie chodzimy do kin, więc prezentowanie nas w filmach jest najgorszą rzeczą” – powiedział chasydzki aktywista Issac Weinberger. Abe Karpen dodał, że “Rabinom nie podobał się pomysł przedstawiania chasydów w filmie Hollywoodzkim”. Producent filmu, Jan Koreblin przyznał oczywiście rację żydowskiej stronie, przepraszając i stwierdzając, że “[Przedstawianie w filmie chasydów] byłoby ostatnią rzeczą jaka powinna być w tym filmie, gdyż film jest przecież o miłości i zrozumieniu różnych ludzi pochodzących z różnych środowisk.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

 

 

 

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1805 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]