Moskwa: Zatwierdzono ekstradycję do Kolumbii b. porucznika armii izraelskiej skazanego za szkolenie wojska mafii narkotykowej

Aktualizacja: 2008-03-14 12:09 pm

Sąd moskiewski zatwierdził decyzję o ekstradycji do Kolumbii “izraelskiego biznesmena”, który prowadził militarny trening prywatnej armii lordów narkotykowych Kolumbii.

Rosyjskie służby po otrzymaniu informacji of Interpolu, zatrzymały w sierpniu 2007 roku Yari Kleina na moskiewskim lotnisku Domodedovo na krótko przed jego planowanym odlotem do Izraela.

Sąd kolumbijski skazał w 2001 roku b. porucznika armii izraelskiej Yari Kleina na 10 lat pozbawienia wolności za szkolenie zakazanych paramilitarnych sił służących mafii narkotykowej.

W imieniu zatrzymanego interweniowała sama minister spraw zagranicznych Izraela, Tzipi Livini, sugerując przedstawicielom Rosji aby “znaleźć sposób na ekstradycję zatrzymanego do Izraela”, jakkolwiek nie wystosowano dotąd oficjalnego wniosku o ekstradycję.

Yeri Klein skazany został w 1991 roku przez sąd izraelski za sprzedaż broni mafii kolumbijskiej.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1801 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]