Moskwa: Proces żydowskiego milardera, b. prezydenta Kongresu Żydów Rosyjskich, za zlecenie serii morderstw

Aktualizacja: 2008-02-26 12:04 pm

Przed sądem w Moskwie rozpocznie się 4 marca br. proces przeciwko Leonidowi Nevzlin, byłemu prezydentowi Kongresu Żydów Rosyjskich, oraz byłemu współwłaścicielowi koncernu naftowego Yukos, który będzie zaocznie sądzony za zlecenie w latach 1998-2002 serii morderstw, w tym Valentiny Korneyevy i burmistrza miasta Nedteyugansk, Vladimira Petukhova.

Żydowski “filantrop” – jak określa go izraelska agencja informacyjna JTA – który uciekł z Rosji w 2003 roku, uważa, że proces ma charakter polityczny. Nevlin, mieszkający w Izraelu, uważany jest za jednego z najbogatszych obywateli tego kraju.

Kongres Żydów Rosyjskich odmówił komentarzy na ten temat.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1735 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]