Syjoniści pozostaną bezkarni?

Aktualizacja: 2010-01-13 5:35 pm

Izraelscy wojskowi odpowiedzialni za wojnę w Strefie Gazy odwołują podróże do Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele armii obawiali się aresztowania pod zarzutem zbrodni wojennych.

Oskarżenia o zbrodnie wojenne wobec izraelskich wojsk formułowane są w ONZ-etowskim raporcie Golstone’a. Tel Awiw  ogłosił, że brak gwarancji ze strony Londynu dla Izraelczyków, iż nie zostaną aresztowani może doprowadzić do pogorszenia się relacji między dwoma krajami.

Izraelski rząd zażądał już zmiany prawa, które pozwala na aresztowanie izraelskich polityków i wojskowych, w innym razie Wielkiej Brytanii zablokuje się możliwość odgrywania istotnej roli w ewentualnym procesie pokojowym.

W odpowiedzi na naciski syjonistów brytyjski minister spraw zagranicznych oświadczył, że rząd szuka sposobu na zmianę przepisów, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

nacjonalista.pl
za: psz.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17277 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]