Connecticut: Jezuicki uniwersytet funduje studentom koncert wulgarnego rapowca

Aktualizacja: 2008-02-13 9:13 pm

Prowadzony przez Jezuitów uniwersytet Fairfield University w stanie Connecticut, zaprosił murzyńskiego rapera, znanego z używania w swoich tekstach wulgaryzmów, promowania przemocy – szczególnie wobec kobiet – używania narkotyków, alkoholu oraz promującego gansterską przemoc, fundując studentom tej “katolickiej” uczelni tak obrzydliwy koncert.

Fairfield University, który obnosi się hasełkami w rodzaju wyznawania “etycznych i religijnych wartości i odpowiedzialności społecznej”, zaprosił na koncert dla studentów rapera Ludacrisa, płacąc mu 85,500 dolarów, pomimo tego, że budżet uczelni na oficjalne koncerty wynosi tylko 33 tysiące dolarów.

     
   
  Rapowiec  zaproszony do “katolickiego” uniwerstytetu  

W liście do prezydenta uczelni, ojca Jeffery von Arx, Patrick J. Reilly, szef organizacji The Cardinal Newman Society wyraża oburzenie przypominając, że “[To właśnie] moralna formacja i chrześcijańska edukacja czyni uniwerstytet katolicki tak unikalną uczelnią i nie może być usprawiedliwienia dla tego typu koncertów na katolickim kampusie, koncertów w których poniża się kobiety, propaguje wyuzdanie i promuje przemoc.”

Uniwersyteckie biuro prasowy wydało jednak pochwalną opinię o Ludacrise pisząc, że “Założył on The Ludacris Foundation, które wspiera oddolnie organizacje pomagające młodym ludziom. Otrzymał on w 2007 roku nagrodę National Runaway Switchboard’s Spirit of Youth Award pomagającą uciekającym z domu nastolatkom. Jest on również przedstawicielem organizacji Youth AIDS, edukacyjno-prewencyjnego programu mającego za cel zatrzymanie rozprzestrzeniania się HIV/AIDS.”

Archidiecezja w Bridgeport nie raczyła ani odpowiedzieć ani ustosunkować się do zapytania skierowanego przez serwis informacyjny LifesiteNews.

Decyzja o zaproszeniu tego piosenkarza jest tym bardziej szokująca, że w przeszłości Ludicris został skrytykowany w programie Billa O’Reilly za słowa piosenek “promujących subkulturę pistoletów, przemocy, narkotyków i braku szacunku dla kobiet”, wzywając sponsora – koncern Pepsi, do wycofania się z reklam. Firma Pepsi odpowiedziała na apel wycofując reklamy i wydając przeprosiny. Ludicris skrytykowany został również przez czarnoskórą prezenterkę telewizyjną Oprah Winfrey. Pomimo znanej powszechnie opinii potępiającej tego typu “rozrywkę”, katolicki uniwerstytet funduje swojej młodzieży koncert, na dodatek zapowiedziany w okresie postu.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1698 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]