Nowy Jork: Rozpoczynają się regularne patrole policji uzbrojonej w karabiny maszynowe

W ramach tzw. walki z terroryzmem [czytaj: zastraszania ludności przez instytucje państwowe pod pretekstem terroryzmu], na stacjach nowojorskiego Subwayu oraz w ważniejszych punktach miasta rozpoczną się od przyszłego miesiąca regularne patrole policji uzbrojonej w karabiny maszynowe – oznajmił na konferencji prasowej 2 lutego br. szef amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (Homeland Security), Michael Chertoff.

W pierwszym tego rodzaju regularnym programie „antyterrorystycznym” w Stanach Zjednoczonych, o kryptonimie Operation Torch, policja będzie patrolowała najbardziej „wrażliwe” miejsca w mieście, szczególnie Pennsylvania Station, Herald Square, Columbus Circle, Rockefeller Center i Times Square na Manhattanie oraz Atlantic Avenue na Brooklynie.

Każdy z patroli będzie składał się z 6 policjantów oraz wyszkolonego w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych psa. Policjanci będą wyposażeni w kamizelki kuloodporne, hełmy oraz broń szybkostrzelną typu M-4 lub M-5.

Progam będzie finansowany z federalnych środków przeznaczonych dla stanu Nowy Jork na usprawnienie systemu transportowego i pochłonie 30 milionów dolarów.

 

ZOB. RÓWNIEż:

oraz

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content