Nowy Jork: Rozpoczynają się regularne patrole policji uzbrojonej w karabiny maszynowe

Aktualizacja: 2008-02-8 10:11 am

W ramach tzw. walki z terroryzmem [czytaj: zastraszania ludności przez instytucje państwowe pod pretekstem terroryzmu], na stacjach nowojorskiego Subwayu oraz w ważniejszych punktach miasta rozpoczną się od przyszłego miesiąca regularne patrole policji uzbrojonej w karabiny maszynowe – oznajmił na konferencji prasowej 2 lutego br. szef amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (Homeland Security), Michael Chertoff.

W pierwszym tego rodzaju regularnym programie “antyterrorystycznym” w Stanach Zjednoczonych, o kryptonimie Operation Torch, policja będzie patrolowała najbardziej “wrażliwe” miejsca w mieście, szczególnie Pennsylvania Station, Herald Square, Columbus Circle, Rockefeller Center i Times Square na Manhattanie oraz Atlantic Avenue na Brooklynie.

Każdy z patroli będzie składał się z 6 policjantów oraz wyszkolonego w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych psa. Policjanci będą wyposażeni w kamizelki kuloodporne, hełmy oraz broń szybkostrzelną typu M-4 lub M-5.

Progam będzie finansowany z federalnych środków przeznaczonych dla stanu Nowy Jork na usprawnienie systemu transportowego i pochłonie 30 milionów dolarów.

 

ZOB. RÓWNIEż:

oraz

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1672 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]