Kościół rozróżnia dyskryminację sprawiedliwą homoseksualistów od niesprawiedliwej

Aktualizacja: 2009-12-17 4:37 pm

Kościół katolicki rozróżnia między sprawiedliwą a niesprawiedliwą dyskryminacją homoseksualistów – powiedział w wywiadzie dla agencji Life Site News radca prawny misji Stolicy Apostolskiej przy ONZ ks. Philip J. Bené.

Stolica Apostolska sprzeciwia się dyskryminacjom niesprawiedliwym, czyli poważnym naruszeniom praw człowieka, takim jak kara śmierci, tortury czy inne okrutne, nieludzkie i upokarzające kary – stwierdził ks. Bené. Kościół nie popiera natomiast homoseksualnego stylu życia i sprzeciwia się adopcji dzieci przez homoseksualistów czy ich pseudomałżeństwom.

Watykański dyplomata przypomniał dokument Kongregacji Nauki Wiary z 1992 r., który dopuszcza dyskryminację homoseksualistów, kiedy nie jest ona niesprawiedliwa. Chodzi tu m.in. o wspomnianą już adopcję, pracę w charakterze nauczyciela czy trenera sportowego, jak również służbę w wojsku.

Dyskryminacja sama w sobie nie jest czymś złym. Wszystko zależy od tego, jak jest interpretowana – tłumaczył watykański dyplomata. Jako przykład przytoczył przypadek jego 10-letniej siostrzenicy, której nie pozwala się wyjść za mąż. – Jest to oczywista dyskryminacja, ale sprawiedliwa – powiedział duchowny.

W ubiegłym tygodniu reprezentował on Stolicę Apostolską w dyskusji panelowej na temat zwalczania poważnych naruszeń praw człowieka ze względu na orientację seksualną bądź tożsamość „gender”.

Źródło: KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16708 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]