Polska modelka broni „zwierzątek”. Swoim nagim ciałem i krzyżem

Polka wzięła udział w sesji zdjęciowej zorganizowanej przez amerykańską organizację Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt (PETA). Na jednym ze zdjęć naga modelka zasłania się jedynie krzyżem, na innym natomiast upodobniona do anioła, z różańcem w ręku, namawia do „anielskiego” podejścia do zwierząt. Katolicy w USA i w Polsce są zniesmaczeni i zażenowani.

– Brak szacunku i etyczna ignorancja pomysłodawców – tak kampanię określił Bill Donohue, szef Ligi Katolickiej, jednej z największych amerykańskich organizacji broniących praw człowieka. – Faktem jest, że psy i koty są o wiele bezpieczniejsze w sklepach, niż w rękach działaczy PETA – skomentował.

Donohue wyjaśnił ponadto, że organizacja od dawna posługuje się symboliką katolicką i żydowską, żeby tylko jak najszerzej rozpropagować swoje działania. Sama Krupa oświadczyła, że jej walka z zadawaniem cierpień zwierzętom wypływa z głębokiej wiary katolickiej. Znanej modelce odpowiada Terry Polakovic, kierujący amerykańską organizacją „Edukacja na temat natury i godności kobiet” (ENDOW).

– Gdyby Krupa był prawdziwą katoliczką, poświeciłaby trochę czasu katolickiemu nauczaniu – stwierdził i przypomniał, że ludzkie ciało to swoisty język, za pomocą którego człowiek się wypowiada. – Chodziło mi tylko o te biedne zwierzątka, żeby zwrócić uwagę na ich okrutny los. Jezus na pewno, by się z tego cieszył. Nie chciałam nikogo obrażać – tłumaczyła modelka w TVN w programie „Teraz my”, gdzie znalazła zrozumienie. Nie tylko u prowadzących, ale również u zaproszonego do studia muzyka, Zbigniewa Hołdysa.

PETA ostatnio dała o o sobie znać w czerwcu. Organizacja nie zawahała się ani chwili, by upomnieć prezydenta Baracka Obamę, bo… zabił muchę w trakcie telewizyjnego wywiadu. Jednak zagorzali obrońcy „zwierzątek” nie są już tak skorzy do działań jeśli chodzi o życie ludzkie.

– Nasza organizacja nie ma konkretnego stanowiska wobec aborcji, tak samo jak nie ma go w kwestii ubóstwa na świecie, czy innego z obszarów, w którym starannie pracuje wielu ludzi – nieporadnie tłumaczył Bruce Friedrich, rzecznik PETA, gdy usłyszał pytanie o stosunek jego organizacji do aborcji.

mm

ZOB. RÓWNIEŻ:

Za: Fronda.pl |http://www.fronda.pl/news/czytaj/joanna_krupa_broni_zwierzatek |Modelka Joanna Krupa broni „zwierzÄ…tek”. Swoim nagim ciałem i krzyżem

Skip to content