Rosyjski szef prawosławnego wydawnictwa: Nauczanie tolerancji w szkołach na przykładzie Holokaustu Rosji, a nie na historii Żydów

Aktualizacja: 2008-02-4 2:06 pm

W odpowiedzi na wprowadzenie do rosyjskich szkół “lekcji tolerancji”, w których uczniowie uczą się tolerancji na przykładzie “Holokaustu Żydów II Wojny światowej”, Evgeny Nikiforow, przewodniczący Prawosławnego Stowarzyszenia Radonieża oraz wydawnictwa Radonież, powiedział, że jest absurdem uczenie rosyjskich uczniów tolerancji na takim przykladzie, gdyż w historii Rosji i innych narodów jest wystarczająco dużo innych Holokaustów.

“Historia tragedii Rosji, czyli Rosyjski Holokaust, nie został do tej pory zbadany i jest całkowitym absurdem nauczanie historii Żydów, Węgrów, Kambodży czy tragedii innych narodów, podczas gdy nasza własna historia nie jest wystarczająco badana.” – powiedział Nikiforow w wywiadzie dla Orthodox TV and Radio. Nikiforov dodał, że: “Jest rzeczą zadziwiającą, że my, Rosjanie, mamy uczyć się tolerancji na przykładzie historiii narodu żydowskiego, podczas gdy najbogatsza rosyjska historia, szczególnie historia XX wieku, daje wiele pozytywnych i negatywnych przykładów przydatnych do badań nad zagadnieniem tolerancji. […] Myślę, że powinniśmy zmienić program tych lekcji, gdyż są one niewątpliwie potrzebne i ważne, jednak nauczanie tolerancji powinno być dokonywane na własnych przykładach a nie na historii innych ludzi.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1648 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]