W Jezuickiem Centrum w Bostonie cytują Talmud i rekomendują homoseksualny film

Aktualizacja: 2006-03-15 12:00 am

Zgromadzeni w Środę Popielcową w Jezuickim Centrum w Bostonie The Jesuit Urban Center przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia, mogli usłyszeć kazanie ojca J.A. Loftus, S.J., dyrektora Centrum, który cytował, rekomendował i rozważał Talmud oraz polecał – w ramach rekolekcji – obejrzenie, przeżycie i wzięcie sobie do serca propagandowego filmu homoseksualnego Brokback Mountain. “Niech ten sezon Postu będzie Postem z Brokeback. Poczuj się wielce zły na samego siebie, na to w jak niewielkim stopniu akceptujesz zaproszenie Boga byś był sobą takim jakim jesteś, byś był uczciwy wobec siebie, żył w większej wolności, z wiekszą pasją, a nawet byś był przygotowany do oddania życia dla tych, których kochasz.” – wołał o. Loftus.

Zaglądając na stronę internetową tego Jezuickiego Centrum (http://www.jucboston.org/staff.html), warto zwrócić uwagę na zdjęcia pracujących tam Jezuitów: facetów w marynareczkach, pod krawatmi. Celowo użyliśmy słowa: “pracujący”, gdyż dzisiejsza funkcja księdza przestała być służbą – służbą Bogu! – lecz stała się pracą, zwykłą profesją wykonywaną w najlepszym układzie w ramach biurowego nine-to-five. Po odrobieniu tej pańszczyzny tacy księża idą sobie do kina czy na siłownię, czy też siedzą przez telewizorami i komputerami, o czym zresztą ogłaszają później w kazaniach, chcąc pokazać jacy to oni normalni, ludzcy, zwyczajni, nie cierpiący na dewocyjne uczucia. Warto też zaglądnąć na tygodniowy rozkład zajęć takich “zapracowanych” czterech ojców-Jezuitów Centrum Jezuickiego w Bostonie: w dużym i pięknym kościele, Msze odprawiane są raz dziennie (nie wiadomo czemu, oprócz piątku), a w niedzielę – tylko dwa razy. Spowiedź – tylko na żądanie.

Jezuici mają – jak widać – sporo czasu na czytanie Talmudu. Zdecydowanie mniej, na studiowanie Pisma Świętego.

 


 

CZYTAJ: Prawda o Talmudzie ks. Justyn Bonawentura Pranajtis, Imprimatur 1892 (tłumaczenie na j. angielski)

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=164 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]