Watykan: papieski kaznodzieja przestrzega kapłanów przed aktywizmem

Do unikania frenetycznego aktywizmu i skoncentrowania się na modlitwie, żywym kontakcie z Chrystusem i Słowem Bożym zachęcił kapłanów kaznodzieja Domu Papieskiego, o. Raniero Cantalamessa. Włoski kapucyn wygłosił dziś w kaplicy Redemptoris Mater w obecności Ojca Świętego pierwszą konferencję adwentową.

O. Cantalamessa przypomniał, że kapłani są w sposób szczególny „sługami i przyjaciółmi Jezusa” a ich głównym zadaniem jest „kontynuowanie misji Jezusa w świecie, ukazywanie ludziom zbawczej woli oraz miłosiernej miłości Ojca”, uobecnianie Jego niewidzialnej obecności.

Kaznodzieja Domu Papieskiego zachęcił księży do unikania frenetycznego aktywizmu, który określił mianem współczesnej herezji. Zaznaczył, że kapłani, bardziej niż inni ludzie są narażeni na poświęcanie tego co ważne na rzecz tego, co wydaje się pilne. – Modlitwa, przygotowanie do homilii czy Mszy św., studium, formacja – to wszystko jest ważne, lecz często wypierane przez rzeczy pilniejsze każdego dnia – stwierdził o. Cantalamessa.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4537,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content