Watykan: papieski kaznodzieja przestrzega kapłanów przed aktywizmem

Aktualizacja: 2009-12-4 2:24 pm

Do unikania frenetycznego aktywizmu i skoncentrowania się na modlitwie, żywym kontakcie z Chrystusem i Słowem Bożym zachęcił kapłanów kaznodzieja Domu Papieskiego, o. Raniero Cantalamessa. Włoski kapucyn wygłosił dziś w kaplicy Redemptoris Mater w obecności Ojca Świętego pierwszą konferencję adwentową.

O. Cantalamessa przypomniał, że kapłani są w sposób szczególny „sługami i przyjaciółmi Jezusa” a ich głównym zadaniem jest „kontynuowanie misji Jezusa w świecie, ukazywanie ludziom zbawczej woli oraz miłosiernej miłości Ojca”, uobecnianie Jego niewidzialnej obecności.

Kaznodzieja Domu Papieskiego zachęcił księży do unikania frenetycznego aktywizmu, który określił mianem współczesnej herezji. Zaznaczył, że kapłani, bardziej niż inni ludzie są narażeni na poświęcanie tego co ważne na rzecz tego, co wydaje się pilne. – Modlitwa, przygotowanie do homilii czy Mszy św., studium, formacja – to wszystko jest ważne, lecz często wypierane przez rzeczy pilniejsze każdego dnia – stwierdził o. Cantalamessa.

Źródło: KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16343 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]