We Włoszech biskupi zezwolili na rozrzucanie ludzkich prochów zamiast ich pogrzebania

Aktualizacja: 2008-01-13 11:33 am

Jak donosi Avvenire, organ Konferencji Episkopatu Włoch, w tym pogańskim kraju nie dość, że można już spopielać zwłoki, nie dość, że można też w dowolnym miejscu, np. w krematorium nad urną z popiołem odprawiać msze pogrzebowe, to jeszcze od niedawna, zamiast złożenia doczesnych szczątków do grobu – można ten popiół potem ROZRZUCIĆ po okolicy. Oczywiście “jeśli wybór takiej formy pochówku nie był spowodowany względami przeczącymi wierze chrześcijańskiej bla bla bla…”. Jeden z proboszczów diecezji Aosta odmówił pogrzebu rodzinie zmarłego, który zażyczył sobie w testamencie, aby jego prochy po kremacji zostały rozsypane w pobliskich górach. Rodzina poskarżyła się do biskupa i diecezja uchyliła decyzję “niedzisiejszego” proboszcza oraz nakazała uczynić zadość woli zmarłego.

Na szczęście w Polsce by to (rozsypywanie popiołów) nie przeszło. Chyba, że nasz episkopat w ślad za kolegami z Włoch zmieni ustawę o chowaniu zmarłych. Włosi zmienili ją 7 lat temu.

A potem nic tylko czekać na spełnienie uzasadnionych żądań wiernego, który zażyczył sobie np. Mszy świętej w swojej altanie na ogródkach działkowych, a następnie wyrzucenia prochów na kompost. Albo spuszczenia wraz ze strumieniem wody w klozecie…

 

Za: Kronika Novus Ordo, napisał Dextimus dnia 12.1.08

 

ZOB. RÓWNIEż:

 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1577 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]