Sąd Najwyższy USA: Nie wolno wypowiadać imienia Jezusa Chrystusa w szkole

Aktualizacja: 2009-11-16 2:29 pm

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych oddalił apelację chrześcijańskiej uczennicy, zaskarżającej decyzję niższej instancji zabraniającej wypowiedzenia imienia Jezus podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego,

Brittany McComb, absolwentka szkoły średniej Foothill High School w Las Vegas, pięknym zwyczajem przysługującym najlepszemu uczniowi szkoły, zaproszona została do wygłoszenia przemówienia na zakończenie roku szkolnego 2005/2006. Brittany przekonała się niestety, że chrześcijanie w Stanach Zjednoczonych nie mają prawa do swoich poglądów. Już w trakcie przygotowywania przemówienia, kierownictwo szkoły wykreśliło z przedstawionego rękopisu cytat z Biblii i skreśliło imię “Chrystus”. Ostrzeżono ją, lecz Brittany nie dawała za wygraną i powiedziała, że niekoniecznie będzie trzymała się zatwierdzonej wersji. Wobec tego Wydział Edukacji powiatu Clark oraz prawnicy z American Civil Liberties Union – wpływowej żydowsko-marksistowskiej organizacji terroryzującej społeczeństwo amerykańskie – wpłynęli na odcięcie Brittany mikrofonów. Podczas zakończenia roku szkolnego Brittany nie mogła przemówić do swoich kolegów i koleżanek gdyż nieocenzurowana wersja przemówienia składająca się z 750 słów, zawierała dwa odniesienia do “Pana”, dziewięć do “Boga” i jedno do “Chrystusa”.

“Przeszłam cztery lata edukacji w Foothill gdzie uczono mnie logiki. Wpajano we mnie również prawo do wolności wypowiedzi.” – mówi Brittany McComb. Teraz Brittany dostała swoistą lekcję “wolności”. “Wolność wypowiedzi” przestała bowiem być wolnością mówienia o Bogu, o Chrystusie w kraju zamieszkałym w zdecydowanej większości przez chrześcijan [1]. A dla Brittany “Bóg jest najważniejszą częścią mojego życia i – tak jak inni najlepsi uczniowie dziękują swoim rodzicom – ja chciałam również podziękować Panu naszemu Zbawicielowi.” – dodała najlepsza uczennica.

Z pomocą chrześcijańskich organizacji prawniczych, Brittany wniosła sprawę do sądu federalnego, który wydał wyrok na jej niekorzyść. Odwołała się więc do Sądu Najwyższego, który odrzucając apelację utrzymał wyrok niższej instancji w mocy.

[1] w 1990 86% Amerykanów deklarowało się jako chrześcijanie, w 2001 roku – 77%.

Brittany McComb, szykanowana absolwentka szkoły średniej

Picture source: ReviewJournal

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie American Family News Network
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15708 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]