Sąd Najwyższy USA: Nie wolno wypowiadać imienia Jezusa Chrystusa w szkole

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych oddalił apelację chrześcijańskiej uczennicy, zaskarżającej decyzję niższej instancji zabraniającej wypowiedzenia imienia Jezus podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego,

Brittany McComb, absolwentka szkoły średniej Foothill High School w Las Vegas, pięknym zwyczajem przysługującym najlepszemu uczniowi szkoły, zaproszona została do wygłoszenia przemówienia na zakończenie roku szkolnego 2005/2006. Brittany przekonała się niestety, że chrześcijanie w Stanach Zjednoczonych nie mają prawa do swoich poglądów. Już w trakcie przygotowywania przemówienia, kierownictwo szkoły wykreśliło z przedstawionego rękopisu cytat z Biblii i skreśliło imię „Chrystus”. Ostrzeżono ją, lecz Brittany nie dawała za wygraną i powiedziała, że niekoniecznie będzie trzymała się zatwierdzonej wersji. Wobec tego Wydział Edukacji powiatu Clark oraz prawnicy z American Civil Liberties Union – wpływowej żydowsko-marksistowskiej organizacji terroryzującej społeczeństwo amerykańskie – wpłynęli na odcięcie Brittany mikrofonów. Podczas zakończenia roku szkolnego Brittany nie mogła przemówić do swoich kolegów i koleżanek gdyż nieocenzurowana wersja przemówienia składająca się z 750 słów, zawierała dwa odniesienia do „Pana”, dziewięć do „Boga” i jedno do „Chrystusa”.

„Przeszłam cztery lata edukacji w Foothill gdzie uczono mnie logiki. Wpajano we mnie również prawo do wolności wypowiedzi.” – mówi Brittany McComb. Teraz Brittany dostała swoistą lekcję „wolności”. „Wolność wypowiedzi” przestała bowiem być wolnością mówienia o Bogu, o Chrystusie w kraju zamieszkałym w zdecydowanej większości przez chrześcijan [1]. A dla Brittany „Bóg jest najważniejszą częścią mojego życia i – tak jak inni najlepsi uczniowie dziękują swoim rodzicom – ja chciałam również podziękować Panu naszemu Zbawicielowi.” – dodała najlepsza uczennica.

Z pomocą chrześcijańskich organizacji prawniczych, Brittany wniosła sprawę do sądu federalnego, który wydał wyrok na jej niekorzyść. Odwołała się więc do Sądu Najwyższego, który odrzucając apelację utrzymał wyrok niższej instancji w mocy.

[1] w 1990 86% Amerykanów deklarowało się jako chrześcijanie, w 2001 roku – 77%.

Brittany McComb, szykanowana absolwentka szkoły średniej

Picture source: ReviewJournal

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: American Family News Network | http://www.onenewsnow.com/Church/Default.aspx?id=770706

Skip to content