Progres posoborowej “wiosny w Kościele” w Polsce: coraz mniej katolików uczęszcza na niedzielne msze

Aktualizacja: 2009-11-16 10:07 am

Wstępne dane wskazują, że spada liczba katolików, którzy uczestniczą w niedzielnych mszach świętych. Najwięcej wiernych chodzi do kościoła w diecezji tarnowskiej.

W tym roku badania we wszystkich z ponad 10 tysięcy parafii w Polsce przeprowadzono wcześniej, bo 11 października. Proboszczowie mieli za zadanie przeprowadzić liczenie wiernych obecnych na mszy świętej oraz przystępujących do Komunii świętej. Dane zostały przekazane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC (ISKK).

Rok temu zaobserwowano spadek wiernych na niedzielnej mszy o 3, 8 proc. w stosunku do roku poprzedniego. O 2, 3 proc. mniej osób przystąpiło do Komunii św. Największym odsetkiem wiernych chodzących w niedzielę na Mszę św. może się poszczycić diecezja tarnowska (67,8 proc.). W archidiecezji krakowskiej na niedzielne msze chodzi 51 proc. wiernych, do Komunii przystępuje ok. 16,2 proc. obecnych na mszy.

JaLu/Wiara.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Mniej katolików na mszach niedzielnych?»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15695 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]