Watykan cofa szwedzkiemu zboczeńcowi pozwolenie na produkcję filmową w rzymskich kościołach

Szwedzki komik i scenarzysta, otwarty homoseksualista, przygotowujący wraz ze szwedzką telewizją kolejny paszkwil na temat Kościoła katolickiego, nie otrzymał od władz watykańskich pozwolenia na filmowanie wnętrz kościołów rzymskich.

Jonas Gardell, uznany za „najbardziej znanego szwedzkiego geja”, zamierzał wykorzystać w prowadzonym przez siebie „religijnym programie telewizyjnym” materiały filmowane wraz z Sveriges Television, do ataku na chrześcijaństwo.

Szwedzki zboczeniec, uważający się za „praktykującego chrześcijanina”, twierdzi, że „Jezus nigdy nie wykluczyłby go”. Gardell zarzuca arcybiskupowi Sztokholmu, bp. Andersowi Arborelius wpłynięcie na Watykan celem cofnięcia pozwolenia.

Rzecznik arcybiskupa, Maria Hasselgren potwierdziła informację o cofnięciu pozwolenia, dodając, że biskup Arborelius nie wystawił wymaganych referencji, choć jednocześnie zaprzeczyła jakoby kontaktował się on w tej sprawie z Watykanem. Rzeczniczka stwierdziła, że „biskup nie może wspierać prowadzenia w bazylice św. Piotra w Rzymie produkcji filmowej prowadzonej przez Gardella.” Z pewnością obawiając się posądzenia o „brak tolerancji” dodała następnie, że „Nie ma to nic wspólnego z jego seksualnością, lecz opiera się na jego pozbawionym podstaw krytycyzmie wobec Kościoła katolickiego. Nie jest on zdolny do prowadzenia obiektywnej debaty, zatem byłoby co najmniej dziwne gdyby otrzymał on pozwolenie na [wstęp i filmowanie] naszych świętych miejsc. Czy Żydzi zezwoliliby przedstawicielom skrajnej prawicy szwedzkich demokratów na relacje z synagogi?” – pyta retorycznie rzeczniczka biskupa.

Gardell, którego antykatolicki establishment uznał za specjalistę od religii, i któremu uniwerstytet Lund nadał tytuł Honoris Causa w dziedzinie teologii, zamierza kontynuować swoje plany filmowe i zapowiedział filmowanie „na schodach bazyliki św. Piotra”.

„To jest bardzo niepokojące” – mówi Gardello o cofnięciu pozwolenia, i dalej zauważa całkiem trzeźwo –  „oznacza to w praktyce, że nakładają oni na mnie ekskomunikę.”Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: The Local | http://www.thelocal.se/23256/20091113/

Skip to content