Święto Niepodległości w cieniu traktatowego „zamachu stanu”

Aktualizacja: 2009-11-10 12:42 pm

Lech Kaczyński podpisał, 10 października 2009 r., traktat lizboński i zatrzasnął za Polską drzwi do niepodległości. Teraz jego środowisko i partia polityczna Prawo i Sprawiedliwość, próbują zatrzeć złe wrażenie, które jak targowica, odcisnął się na historii następnych pokoleń Polaków.

Nie wiemy jakie i kto wywierał naciski, na tego pseudoprawicowego polityka. Wiemy jednak, że Lech Kaczyński świadomie wynegocjował treść traktatu w warstwie dotyczącej Polski, jego środowisko skupione w PiS razem z PO, SLD i PLS ten traktat przyjęło w Sejmie, i że Lech Kaczyński traktat lizboński podpisał. Ich cel został osiągnięty.
Teraz PiS próbuje nowej techniki. Z miedzianym czołem Jarosław Kaczyński postuluje, żeby Trybunał Konstytucyjny orzekał o zgodności unijnych dyrektyw z Konstytucją RP. Jest przekonany, że słowa Kurskiego iż „ciemny lud wszystko kupi” wciąż są aktualne. Ale myli się.
Opublikowane dzisiaj w „Rzeczpospolitej” wyniki sondażu pokazują, że aż 35 proc. Polaków uważa, iż Polska nie jest już państwem niepodległym. 73 proc. z nas jako przyczynę takiego faktu wskazuje przejmowanie przez Unię Europejską kompetencji polskich władz.
Jak wiadomo, traktat pozbawia Państwo Polskie wielu konstytucyjnych kompetencji, na jego mocy zostaną podporządkowane instytucjom unijnym liczne dziedziny życia, np. bank centralny, a system głosowania osłabi i tak już dziś słabą pozycję Polski w UE. Odpowiedzialność za taki stan ponoszą politycy PiS, PO, SLD i PSL, którzy traktat ratyfikowali w polskim parlamencie oraz prezydent Kaczyński, który go podpisał.
Jutro obchodzimy Święto Niepodległości – pierwsze od traktatowego „zamachu stanu”. Naród będzie świętował swoją wolność i wspominał niezawisłość Państwa Polskiego. Ponieważ rosną szeregi wolnych Polaków, świadomych sytuacji, w jaką zostaliśmy wprowadzeni, tylko patrzeć, jak na kolejnych pochodach nie będą już padały bezkarnie buńczuczne i kłamliwe słowa hipokrytów.

Mirosław Orzechowski

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15574 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]