Szkocja: Kardynał OBrian skrytykował firmy udzielające pożyczki na wysoki procent

Aktualizacja: 2008-01-3 1:09 pm

Kardynał Keith O’Brien podczas kazania wygłoszonego 1 stycznia br. w katedrze pw. Świętej Maryi w Edynburgu, ostro skrytykował firmy udzielające pożyczki na “wygórowany procent”.

Kazanie kardynała O’Brian dotyczyło m.in. rodzin, które podczas Świąt Bożego Narodzenia znalazły się w “potrzasku spirali długu”. “Wiele rodzin znalazło się w potrzasku firm udzielających pożyczki i rekinów pożyczkowych, którzy domagają się zdzierczo wysokich procentów celem utrzymywania tych rodzin w tym stanie bez wyjścia.” – powiedział kard. O’Brian, i dodał: “Potępiam te praktyki i zarazem pochwalam prace kościołów i tak wielu środowisk, które pomagają rodzinom poprzez unie kredytowe i ośrodki poradnictwa wyjścia z zadłużenia.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1540 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]