Rzym wyda kolejny dokument o mszy trydenckiej

Aktualizacja: 2008-01-2 10:01 pm

Stolica Apostolska wyda niebawem kolejny dokument dotyczący liturgii przedsoborowej, który wyjaśniłby stosowanie „Summorum Pontificum” – ujawił w wywiadzie kard. Bertone.

Watykański Sekretarz Stanu w wywiadzie dla „Famiglia Cristiana” powiedział, że Komisja Ecclesia Dei opublikuje niebawem dokument „wyjaśniający kryteria stosowania motu proprio”. Kard. Bartone wyjaśnił, że nowy dokument jest potrzebny w związku z reakcjami na „Summorum Pontificum”. Nie podał natomiast żadnej daty publikacji tego dokumentu.

Źródło: CWNews

Komentarz Fidelitas.pl:

Pogłoski o takowym dokumencie pojawiały się już od jakiegoś czasu. O jego potrzebie nie trzeba chyba nikogo przekonywać – „brak entuzjazmu” wśród księży, biskupów czy nawet całych episkopatów dla decyzji Benedykta XVI nie jest nawet specjalnie maskowany.
Miejmy nadzieję, że precyzyjne wytyczne Stolicy Apostolskiej ograniczą samowole biskupów (dobrym przykładem sabotowania decyzji Ojca Świętego są sławetne „Wytyczne” Konferencji Episkopatu Polski) ograniczających papieskie przywileje.

Za: Fidelita.pl

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1536 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]