Ks. Amorth prosił Ojca Świętego o uporządkowanie spraw egzorcystów

Aktualizacja: 2007-12-29 10:14 am

Watykan nie potwierdził wiadomości, że Benedykt XVI zamierza wydać rozporządzenie w sprawie etatowych egzorcystów w każdej diecezji na świecie – informuje KAI. Według dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardiego: – Nie zajmują się tą sprawą w tej chwili ani Kongregacja Nauki Wiary, ani Kongregacja Dyscypliny Sakramentów i Kultu Bożego.

Wydanie takiego rozporządzenia zapowiadał w wywiadzie dla portalu “Petrus” najbardziej znany włoski egzorcysta, ks. Gabriele Amorth. Co więcej, włoski duchowny przypisywał sobie pewien udział w inicjatywie papieża. – Przy okazji ogłoszenia motu proprio liberalizującego Mszę św. po łacinie, która zawiera modlitwę do Archanioła Michała, udało mi się przekazać Ojcu Świętemu list, w którym prosiłem o zgodę na możliwość odmawiania publicznej modlitwy przeciwko demonowi także, gdy używa się Mszału w językach narodowych – ujawnił duchowny.

Ks. Amorth uważa, że najwyższy czas, by zobowiązać biskupów do wyznaczenia stałej liczby egzorcystów w każdej diecezji. Jego zdaniem dziesiątki biskupów żyją w grzechu śmiertelnym, ponieważ nie delegują swych kapłanów do odprawiania egzorcyzmów.  – Dlatego dziesiątki tysięcy biednych braci i sióstr opętanych przez diabła musi uganiać się w poszukiwaniu oficjalnego egzorcysty – dodał włoski kapłan.

Podkreślił, że prawdziwym błogosławieństwem dla Kościoła jest papież, który wierzy w istnienie i zagrożenie ze strony złego. Od kiedy był prefektem Kongregacji Nauki Wiary korzysta z każdej okazji, aby ostrzec ludzkość przed niebezpieczeństwem, jakie niesie działalność diabła” – powiedział ks. Amorth w wywiadzie, przypominając, że w czasie ubiegłorocznej audiencji dla egzorcystów Benedykt XVI zachęcił ich do jeszcze większego zaangażowania w swoją działalność.

Na zakończenie ks. Amorth zwrócił uwagę, że również świeccy mogą mieć w niej udział. – Świecki, który zna osobę opętaną i wie, że nie ma ona kontaktu z egzorcystą, może nakazać diabłu ją opuścić, odmawiając jedną z modlitw. Sam Chrystus powiedział w Ewangelii, by w Jego imię wypędzać demony. Otóż my wszyscy w imię Chrystusa możemy wypędzić diabła – powiedział włoski egzorcysta.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1528 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]