Owoce liberalnej polityki karnej w Szwecji: Odszkodowanie dla więźnia, który zwichnął sobie paluszek podczas gry w ping-ponga

Aktualizacja: 2009-10-24 7:28 pm

Triumfująca liberalna polityka karna, dla której często ważniejsza jest dbałość o kaprysy więźniów  – jeśli już skazanych to z reguły na niewspółmierne wyroki – niż los ofiar, daje o sobie znać np. w Szwecji, słynącej ze skrajnego skrzywienia społecznego.

Oto dowiadujemy się, że 46-letni więzień odbywający wyrok w więzieniu w Gävle otrzymał odszkodowanie w wysokości 18,300 koron ($2,700) za… zwichnięcie małego palca podczas grania w tenisa stołowego. Wypadek miał miejsce przed dwoma laty, kiedy to więzień korzystając z więziennej sali sportowej zahaczył małym palcem o krawędź stołu tenisowego – pisze lokalny dziennik Arbetarbladet. Przez następne dziesięć tygodni więzień musiał nosić usztywniacz palca, co okazało się dla niego niezwykle niewygodne. Złożył więc wniosek o odszkodowanie, które przyznane zostało przez państwową agencję Kammarkollegiet.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie The Local
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15131 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]