Lech Kaczyński podpisze traktat w sobotę

Aktualizacja: 2009-10-9 10:45 pm

Gdy Lech Kaczyński podpisze w Pałacu Prezydenckim Traktat Lizboński, to ostatnim krajem, który nie zakończył procedur ratyfikacyjnych będą Czechy. Do Warszawy Kancelaria Prezydenta zaprosiła europolityków.

Na zaproszenie Kaczyńskiego przyjadą m.in. szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barrosso, premier przewodniczącej w tej chwili UE Szwecji Fredrik Reinfeldt i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Dyskusja o terminie podpisania Traktatu Lizbońskiego przez prezydenta Kaczyńskiego toczyła się od dawna. Konkretne daty zaczęły się pojawiać od ostatniego weekendu, gdy w powtórzonym referendum 67 proc. Irlandczyków poparło traktat.

UE czeka na decyzję Czechów. Prezydent Vaclav Klaus nie ukrywa, swojego sceptycyzmu wobec traktatu. Wielokrotnie dawał do zrozumienia, że jego akceptacja nie jest niczym pewnym. Inaczej wypowiada się premier Jan Fischer. Jego zdaniem nie należy pytać czy ale kiedy nasi sąsiedzi przyjmą Traktat z Lizbony.

mm/Dziennik.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14692 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]