Zakonnica wyczytała dzieciom przekleństwa, których nie wolno im używać…

Aktualizacja: 2007-12-13 5:02 pm

Siostra Kathy Avery, dyrektorka katolickiej szkoly św. Klary St. Clare of Montefalco Catholic School w Grosse Pointe Park w stanie Michigan, rozpoczęła walkę z używaniem przez dzieci przekleństw i innych brzydkich wyrazów.

Po mszy, siostrzyczka kazała uczniom klas 5-8 oraz ich rodzicom o pozostanie w kościele, po czym przypomniała o obowiązujących surowych przepisach “zero-tolerancji”. Następnie, żeby było wszystko jasne o jakie to wyrazy chodzi, siostrzyczka dokładnie wyrecytowała z kartki… całą listę przekleństw. “W kościele była cisza” podczas wyczytywania przekleństw – mówi z satysfakcją siostrzyczka w wywiadzie dla Detroit Free Press.

Część z obecnych rodziców była zaszokowana, ale część zaczęła bić brawo siostrzyczce. Rzecznik Archdiecezji Detroit odmówił komentarza w tej sprawie.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Rzecznik Archidiecezji jak zwykle w podobnych kompromitujących sprawach odmówił kontaktów z prasą z nadzieją, że wszystko ucichnie i incydent rozejdzie się po kościach. Można być natomiast pewnym, że zamiast wyrzucić siostrzyczkę na zbity pysk z zakazem kontaktów z dziećmi, a jeszcze lepiej posłać ją do zamkniętego zakonu, za rok dostanie ona pochwalę i specjalną nagrodę, dajmy na to imienia kardynała Bernardina za “krzewienie praktycznego, pełnego ciepła i tolerancji podejścia do edukacji przyszłych świadomych obywateli współczesnego świata”. I posypią się zaproszenia od uniwersytetów jezuickich.

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1469 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]