Zakonnica wyczytała dzieciom przekleństwa, których nie wolno im używać…

Siostra Kathy Avery, dyrektorka katolickiej szkoly św. Klary St. Clare of Montefalco Catholic School w Grosse Pointe Park w stanie Michigan, rozpoczęła walkę z używaniem przez dzieci przekleństw i innych brzydkich wyrazów.

Po mszy, siostrzyczka kazała uczniom klas 5-8 oraz ich rodzicom o pozostanie w kościele, po czym przypomniała o obowiązujących surowych przepisach „zero-tolerancji”. Następnie, żeby było wszystko jasne o jakie to wyrazy chodzi, siostrzyczka dokładnie wyrecytowała z kartki… całą listę przekleństw. „W kościele była cisza” podczas wyczytywania przekleństw – mówi z satysfakcją siostrzyczka w wywiadzie dla Detroit Free Press.

Część z obecnych rodziców była zaszokowana, ale część zaczęła bić brawo siostrzyczce. Rzecznik Archdiecezji Detroit odmówił komentarza w tej sprawie.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Rzecznik Archidiecezji jak zwykle w podobnych kompromitujących sprawach odmówił kontaktów z prasą z nadzieją, że wszystko ucichnie i incydent rozejdzie się po kościach. Można być natomiast pewnym, że zamiast wyrzucić siostrzyczkę na zbity pysk z zakazem kontaktów z dziećmi, a jeszcze lepiej posłać ją do zamkniętego zakonu, za rok dostanie ona pochwalę i specjalną nagrodę, dajmy na to imienia kardynała Bernardina za „krzewienie praktycznego, pełnego ciepła i tolerancji podejścia do edukacji przyszłych świadomych obywateli współczesnego świata”. I posypią się zaproszenia od uniwersytetów jezuickich.

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content