Aktualizacja strony została wstrzymana

W Archidiecezji Bostońskiej nadal nie lubią tradycyjnych katolików

W Archidiecezji bostońskiej nastała wielka radość z okazji nominacji kardynalskiej arcybiskupa Sean P. O’Malley, ale widać decyzja była trafiona i słuszna, z pewnością zasługi całej diecezji na to wskazują.


Jeśli chcesz rozerwać się w diecezji bostońskiej, wstąp do kościoła: zobaczysz „katolickich polityków”, którym udziela się komunię (do łapy oczywiście!).

 

Zobaczysz też pięknie przyozdobione wnętrza tęczowymi szarfami, bowiem nieustannie przygarnia się (chore) owieczki z ‘katolickich’ ruchów homoseksualnych wmawiając im, że są wspaniali i że oczywiście nie powinni się zmieniać, lecz zwyczajnie zaakceptować siebie – tak jak w tym jezuickim kościele.

 

 

Jeśli masz potrzebę pogłębienia swej wiary, przyjdź do prowadzonego przez Paulinów centrum, gdzie w „tradycyjnej” liturgii pokochasz siebie i swych bliźnich.

 

No, a gdy zapragniesz wielkiego przeżycia duchowo-artystycznego, nie wolno nie opuścić ci występów utalentowanego tancerza, ojca Bob Ver Eecke, oczywiście Jezuity, z Bostońskiej Liturgicznej Grupy Tanecznej (Boston Liturgical Dance Ensemble).

 

Gdybyś jednak tymi wrażeniami był zmęczony i chciałbyś powrócić do korzeni, do prawdziwej liturgii, chciałbyś przeżyć prawdziwą Mszę św., gdzie znaleźć możesz prawdziwą wiarę, w diecezji bostońskiej spotka cię zawód. Oto odpowiedź Archidiecezji na prośbę wiernych o ustanowienie parafii, gdzie odprawiane byłyby codzienne Msze św. według starego, niezawodnego rytu trydenckiego. List datowany jest na 15 lutego br., a więc napisanie kilku jego linijek zajęło biurokratom kościelnym prawie pół roku. O „katolicyzmie” archidiecezji świadczą następujące słowa:


„[Odpowiedź na] Wasz list odnośnie prośby o ustanowienie parafii Holy Trinity w Bostonie dotyczącej zaproszenia przez Arcybiskupa albo kapłanów Bractwa Świętego Piotra i Pawła (*), albo kapłanów Instytutu Chrystusa Króla […] Proszę zauważyć, że Arcybiskup otrzymywał podobne prośby w przeszłości i za każdym razem odpowiadał zgodnie z wytycznymi Ecclesia Dei: Archidiecezja bostońska umożliwia celebrację Mszy w Rycie Trydenckim przez kwalifikowanych księży. Intencją Arcybiskupa nie jest wprowadzenie parafii z Mszą Trydencką, zatem obecnie nie przewiduje konieczności czy potrzeby zapraszania księży z tych wymienionych grup, ponieważ Archdiecezja umożliwia celebrację cotygodniowej Mszy.
/-/ Generalny Wikariusz Archidiecezji „

Po co dawać wiernym możliwość uczestniczenia w codziennej Mszy św. Wszechczasów? Na zamknięcie ust mają raz na tydzień – i niech się cieszą, bo w innych diecezjach i z tym krucho.


* W liście Archidiecezji użyte jest angielskie określenie: Fraternity of Saints Peter and Paul, jakkolwiek chodzi oczywiście o Kapłańskie Bractwo Świętego Piotra (Fraternitas Sacerdotalis Sancti Petri, FSSP). Nie wiadomo czy to pomyłka, a zwykła niewiedza Archidiecezji.

 

Źródło zdjęć: http://rorate-caeli.blogspot.com/2006/03/boston-right-to-choose.html

 

Zob. również: Nominacje kardynalskie Benedykta XVI: Levada, O’Malley, Dziwisz… – kilka uwag

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content