“Radek” Sikorski i francuski minister MSZ wystąpią w obronie Romana Polańskiego – przykład koordynacji Żydów i filosemitów w obronie swoich braci

Aktualizacja: 2009-09-27 4:35 pm

Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski oraz jego odpowiednik we Francji, Bernard Kouchner porozumieli się w sprawie wspólnego wystąpienia do władz Stanów Zjednoczonych z prośbą o “łaskę dla reżysera” Romana Polańskiego, którego aresztowano w Szwajcarii na wniosek Stanów Zjednoczonych.

Polański przed ponad 30 laty zgwłacił 13-latkę i chcąc uniknąć odpowiedzialności prawnej zbiegł z USA do Francji. Od tego czasu poszukiwany jest przez władze amerykańskie. Sikorski i Kouchner zamierzają wspólnie wystąpić w sprawie Polańskiego do sekretarza stanu USA, Hillary Clinton.

Szybkie i konkretne działania na tak wysokim szczeblu państwowym, stanowią kolejny i niezwykle dobitny przykład organizowania się Żydów i filosemickiego grona we wspomaganiu i obronie innych Żydów. W tym przypadku, ożeniony z Żydówką Radosław Sikorski oraz francuski Żyd – Bernard Kouchner stanęli w obronie polskiego Żyda, Romana Polańskiego.

Jednocześnie, filosemickie grupy działające w polskim światku filmowym, w osobach Izabeli Cywińskiej, Jacka Bromskiego, Janusza Morgensterna i Andrzeja Wajdy, zaapelowały do władz Polski o “interwencję w sprawie zatrzymania Romana Polańskiego”. Grupy te – uzurpujące sobie prawo występowania w charakterze autorytetów – wygodnie zapominają, że pan Roman Polański jest poszukiwanym zbiegiem ukrywającym się przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości i przestępcą, któremu grozi kara wieloletniego więzienia. Wystąpienie w obronie poszukiwanego, nieukaranego przestępcy – kierując się czy to fałszywą solidarnością filmowców, etnicznego pochodzenia, czy też jakąkolwiek inną przesłanką – stało się kolejną skazą na brudnych życiorysach wielu “autorytetów” moralnych.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Dziennik.pl
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14323 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]