„Radek” Sikorski i francuski minister MSZ wystąpią w obronie Romana Polańskiego – przykład koordynacji Żydów i filosemitów w obronie swoich braci

Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski oraz jego odpowiednik we Francji, Bernard Kouchner porozumieli się w sprawie wspólnego wystąpienia do władz Stanów Zjednoczonych z prośbą o „łaskę dla reżysera” Romana Polańskiego, którego aresztowano w Szwajcarii na wniosek Stanów Zjednoczonych.

Polański przed ponad 30 laty zgwłacił 13-latkę i chcąc uniknąć odpowiedzialności prawnej zbiegł z USA do Francji. Od tego czasu poszukiwany jest przez władze amerykańskie. Sikorski i Kouchner zamierzają wspólnie wystąpić w sprawie Polańskiego do sekretarza stanu USA, Hillary Clinton.

Szybkie i konkretne działania na tak wysokim szczeblu państwowym, stanowią kolejny i niezwykle dobitny przykład organizowania się Żydów i filosemickiego grona we wspomaganiu i obronie innych Żydów. W tym przypadku, ożeniony z Żydówką Radosław Sikorski oraz francuski Żyd – Bernard Kouchner stanęli w obronie polskiego Żyda, Romana Polańskiego.

Jednocześnie, filosemickie grupy działające w polskim światku filmowym, w osobach Izabeli Cywińskiej, Jacka Bromskiego, Janusza Morgensterna i Andrzeja Wajdy, zaapelowały do władz Polski o „interwencję w sprawie zatrzymania Romana Polańskiego”. Grupy te – uzurpujące sobie prawo występowania w charakterze autorytetów – wygodnie zapominają, że pan Roman Polański jest poszukiwanym zbiegiem ukrywającym się przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości i przestępcą, któremu grozi kara wieloletniego więzienia. Wystąpienie w obronie poszukiwanego, nieukaranego przestępcy – kierując się czy to fałszywą solidarnością filmowców, etnicznego pochodzenia, czy też jakąkolwiek inną przesłanką – stało się kolejną skazą na brudnych życiorysach wielu „autorytetów” moralnych.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Dziennik.pl | http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article448827/Rzady_Polski_i_Francji_bronia_Polanskiego.html

Skip to content