USA: katolicka organizacja wspiera grupy wrogie nauczaniu… Kościoła

Katolicka Kampania na rzecz Rozwoju Ludzkiego (The Catholic Campaign for Human Development – CCHD), główna organizacja charytatywna Episkopatu USA zapowiedziała podjęcie działań, które uniemożliwią przekazywanie grantów grupom sprzeniewierzającym się moralnemu nauczaniu Kościoła katolickiego – donosi portal LifeSiteNews.com. Ma to związek z raportami, ujawniającymi finansowanie przez nią grup popierających aborcję, antykoncepcję oraz tzw. małżeństwa homoseksualne.

Misją CDHD, organizacji utworzonej w 1969 r., jest usuwanie przyczyn ubóstwa w Ameryce poprzez promocję i wspieranie lokalnych społeczności oraz grup walczących z ubóstwem i upowszechniających edukację. Środki na pomoc dla takich wspólnot pozyskiwano ze zbiórek na tacę organizowanych w parafiach w całym kraju w dniu Święta Dziękczynienia.

Niedawno wybuchł skandal, gdy okazało się, że CCHD w ciągu ostatnich dziesięciu lat udzieliła wielomilionowej pomocy finansowej, największej i najbardziej wpływowej w kraju organizacji charytatywnej, Association of Community Organization for Reform Now (ACORN).

O ACORN było ostatnio głośno w związku z aferą, którą ujawnił kilka dni temu James O’Keefe. Młody filmowiec-amator nakręcił ukrytą kamerą swoja wizytę w lokalnym oddziale tej organizacji w Waszyngtonie. Towarzyszącą sobie znajomą przedstawił jako prostytutkę. W jej imieniu zapytał, jak w tajemnicy przed władzami otworzyć dom publiczny, zatrudniający nieletnie dziewczęta z Salwadoru. Pracownicy biura udzielili szczegółowych i wyczerpujących informacji na ten temat.

W związku ze skandalem z organizacją ACORN bp Roger Morin, przewodniczący podkomisji biskupów ds. CDHD zapewnił amerykańskich katolików, że opracowano nowe wytyczne dla CDHD oraz kryteria udzielania pomocy, które mają uniemożliwić finansowanie jakichkolwiek grup zaangażowanych w działalność sprzeczną z moralnym nauczaniem Kościoła.

Tymczasem raport Bellarmin Veritas Ministry pokazuje, że na liście organizacji, którym CDHD zamierza udzielić pomocy w przyszłym roku wciąż figurują grupy prowadzące działalność sprzeczną z nauczaniem Kościoła katolickiego. Na liście tej znajduje się ciągle, wspierana od 4 lat przez CDHD, organizacja Chinese Progressive Association (CPA), która namawiała Kalifornijczyków do glosowania przeciw tzw. poprawce małżeńskiej oraz przeciw nakazowi, zobowiązującemu nieletnie dziewczęta do uzyskania zgody rodzicielskiej na przeprowadzenie aborcji. 

CDHD zasiliła w tym roku budżet organizacji Los Angeles Community Action Network, która promowała małżeństwa osób tej samej płci, antykoncepcję oraz upowszechnienie pigułek poronnych.

Inną wspieraną pośrednio przez Episkopat USA organizacją jest grupa Young Workers United, która popiera aborcję, „małżeństwa” osób tej samej płci oraz legalizację prostytucji.

Jeszcze inną organizacją znajdującą się na liści CDHD, która od lat otrzymuje od niej granty jest grupa Women’s Community Revitalization Project, popierająca tzw. prawa aborcyjne, antykoncepcję i „małżeństwa” homoseksualne.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4202,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content