Co mi tu będzie Benedykt bruździł…

Aktualizacja: 2007-12-4 1:27 pm

Jak donosi serwis ks. Jana Zuhlsdorfa, Juliusz kard. Darmaatmadja SJ, metropolita Dżakarty w liście do swoich kapłanów i wiernych jasno wskazał, w którym miejscu swojego przewodu pokarmowego ma ustawę promulgowaną przez Ojca świętego, pisząc m.in.:

…Stwierdzam iż obecnie w archidiecezji Dżakarta należy używać wyłącznie jednej formy rytu rzymskiego. Decyzję powyższą motywuję tym iż powód przywrócenia Mszału Rzymskiego 1962 r. nie ma zastosowania w archidiecezji Dżakarta. Nie ma u nas grup lefebvrystów. Nie ma konieczności pojednania w Kościele w archidiecezji Dżakarta, które to pojednanie stanowiło powód wydania motu proprio. Przy obecnie używanym Mszale Rzymskim nadal istnieje możliwość używania chorału gregoriańskiego. Dlatego zadecydowałem, aby na całym terenie naszej archidiecezji stosowano zwykłą formę Mszału Rzymskiego…

Miejmy nadzieję, że ksiądz kardynał już wkrótce pokornie złoży rezygnację (którą Benedykt XVI wspaniałomyślnie przyjmie) i uda się na zasłużoną emeryturę. Tradycyjnie już proponujemy placówkę w Teheranie.

Napisał Dextimus dnia 4.12.07

Za: Kronika Novus Ordo

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1430 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]