Badania socjologa izraelskiego: Silne więzy dzieci z rodzicami – kluczem do niezależności i stabilności dzieci w życiu dorosłym

Aktualizacja: 2007-12-2 5:24 pm

Izraelski socjolog Irit Yanir z uniwersytetu w Haifie ogłosił 4 grudnia br. wyniki badań, z których wynika, że dzieci wychowywane w rodzinach o mocnych więzach rodzice-dzieci, wyrastają na bardziej niezależnych i ustabilizowanych dorosłych ludzi.

Badania przeprowadzone z wykorzystaniem wywiadów z 300 rodzinami, w tym młodych ludzi w wieku 23-27 lat pochodzących z tych rodzin wykazują, że dzieci posiadające silne więzy z rodzicami okazują się w życiu bardziej niezależni finansowo, bardziej niezależni w codziennym życiu, bardziej stabilni w karierze profesjonalnej, czują się bardziej dorosłe i angażują sie w bardziej stabilne związki uczuciowe.

“Wynika z tego, że nie tylko niezależność i bliskość mogą egzystować ze sobą, ale mogą razem się rozwijać.” – podsumowała socjolog Yanir.

 

 
Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1420 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]