“Oswobodzenie” zachodniej Białorusi i Ukrainy 17 września 1939 roku upamiętnione na znaczkach radzieckich

Aktualizacja: 2009-09-17 7:45 am

Absolutny rarytas historyczny, publikowany na mojej stronie z okazji 70 rocznicy radzieckiej agresji.

Czytelnik z Norwegii napisal do mnie

Nie jestem filatelista ale od przeszło 50 lat mam 5 oryginalnych ze stemplami poczty znaczków, w rożnych kolorach i o rożnych nominałach,  upamiętniających “oswobodzenie” zachodniej Białorusi i Ukrainy 17 września 1939 roku. Znaczki są dla mnie pamiątką i przypomnieniem o zabraniu mojego ojca Maksymiliana, do obozu w Kozielsku i zamordowaniu w Katyniu..

Teraz zbliża się 70 rocznica tych wydarzeń i na pewno ktoś te sprawy opisze, chciałem komuś dać kopie tych znaczków, które moim zdaniem są  świetną ilustracją do takiego tekstu.  Chciałbym aby w 70 rocznicę tych wydarzeń były one gdzieś wykorzystane i publikowane.

Szczęść Boże i dużo pozdrowień zasyła Przemysław Zagierski.

Posłuchaj  takze rewelacyjny protest-songi Pawła Kukiza, napisany dla uczczenia ofiar Katynia [link].

Polecam takze moj najnowszy felieton w “Gazecie Polskiej” pt. “Niezgoda na kłamstwo” [link do artykulu zamieszczonego w BIBULE]

ł

.

.

.

Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego -- [Org. tytuł: « Znaczki radzieckie i protest-song Pawła Kukiza»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14043 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]