Aktualizacja strony została wstrzymana

Arktos: Tajemnicze odejście Tuckera Carlsona

W zaskakujący sposób stacja Fox News nagle zakończyła współpracę ze swoim popularnym komentatorem występującym w najlepszym czasie antenowym, Tuckerem Carlsonem, pozostawiając swoich widzów i odbiorców bez odpowiedzi na pytania o przyczyny tej niespodziewanej decyzji.

Ten nieoczekiwany ruch miał miejsce zaledwie tydzień po tym, jak stacja telewizyjna ledwie uniknęła sprawy sądowej, idąc na zakładającą wypłatę odszkodowania ugodę. Pozew dotyczył relacjonowania przez Fox News wyborów w 2020 roku w świetle podającym w wątpliwość zwycięstwo wyborcze Joe Bidena. Złożyła go firma Dominion Voting Systems, producent sprzętu do liczenia głosów wykorzystanego podczas tej elekcji.

 

Bez podania przyczyn

Nie przebierający w słowach i do bólu szczery telewizyjny komentator miał w tej sprawie składać zeznania. Dominion Voting Systems twierdziła, że szereg wypowiedzi w programie Carlsona po wyborach w 2020 roku wykazywał znamiona zniesławienia. Chodziło o stwierdzenia, że sprzęt do liczenia głosów w Denver sfałszował wyniki na korzyść kandydata Demokratów, Bidena. Rzekome dowody przeciwko Tuckerowi Carlsonowi pod postacią jego rozmów z członkami zespołu przygotowującego program wskazywać miały, że wszyscy oni świadomi byli bezpodstawnego charakteru oskarżeń o fałszowanie wyników wyborów.

Niespodziewanie okazało się, że Carlson wystąpił po raz ostatni na antenie 21 kwietnia, jak poinformowała w oficjalnym oświadczeniu stacja. Czytamy w nim, że wyraża ona wdzięczność i podziękowania za pracę prezentera i byłego współpracownika, lecz brakuje jakichkolwiek wyjaśnień i powodów zakończenia współpracy.

Niepowtarzalny styl Tuckera Carlsona, wyróżniający się bezpośrednim podejściem do najbardziej kontrowersyjnych kwestii, współgrał z oczekiwaniami widzów. Jako niestrudzony bojownik o wolność słowa nieustannie zadawał on bolesne pytania i żądał odpowiedzialności ludzi władzy. Jego reportaż o tzw. rebelii 6 stycznia na amerykańskim Kapitolu stanowił przykład jednoznacznego dążenia do prawdziwego uprawiania dziennikarstwa i dążenia do prawdy.

 

Decyzja niezrozumiała dla widzów

Tajemnicze odejście Tuckera Carlsona z Fox News pozostawia niewątpliwie lukę w programie stacji, która może znacznie wpłynąć na kierunek rozwoju kanału w przyszłości, szczególnie biorąc pod uwagę popularność, jaką cieszyły się jego audycje w Stanach Zjednoczonych. Jego okoliczności będą bez wątpienia przedmiotem dyskusji wśród widzów i obserwatorów pragnących poznać prawdziwe motywy tej nagłej i szokującej decyzji.

Pojawiło się sporo opinii, że rodzina Murdochów, która kontroluje stację, podjęła próbę okresowego odcięcia się od Carlsona. W kontekście majaczących na horyzoncie wyborów niektórzy sądzą, że niezmordowane dążenie Tuckera Carlsona do prawdy i krytyki możnych zaczęło stanowić problem dla establishmentu, którego ewidentnym przedstawicielem jest również Rupert Murdoch.

W epoce charakteryzującej się polityczną polaryzacją i stereotypami medialnymi, usunięcie Tuckera Carlsona ze stacji Fox News oznacza brak odważnego i pryncypialnego głosu w mediach konserwatywnych. Wywoła to dezorientację i niezrozumienie dla tej niejasnej decyzji wśród niezliczonych odbiorców.

Arktos News Bureau

Za: Myśl Polska (25-04-2023)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Z tego co wiadomo w danym momencie:

• Tucker Carlson zakończył swój ostatni program, w piątek 21 kwietnia 2023, słowami: „Do zobaczenia w poniedziałek”. Nic nie wskazywało na jego odejście.

• Tucker dowiedział się o „swojej rezygnacji” na 10 minut przed jego czasem antenowym.

• Decyzja o pozbyciu się go miała zapaść na najwyższym szczeblu, czyli od samego właściciela stacji Fox News (i korporacji Fox Corporation). W miejsce Ruperta Murdocha (lat 92 i cały czas aktywny), korporacją zarządza dzisiaj Lachlan Murchoch. Murdoch posiada najwięcej akcji Fox Corporation, bo 19%, lecz zaraz za nim największym udziałowcem (15,1%) jest… BlackRock. Tak, to ta sama demoniczna siła narzucająca globalny reset. BlackRock, największa na świecie firma inwestycyjna zarządzająca aktywami ponad 10 bilionów dolarów (ang. trillion) i kontrolująca tysiące firm i korporacji, założona została przez Roberta Kapito, Larry Finka, miliarderów oraz Susan Wagner (posiada tylko pół miliarda…) oraz innych. Oczywiście pochodzenie i deklarowana żydowskość wszystkich tych organizatorów globalnej kontroli nie może mieć żadnego znaczenia…

• Stacja Fox News zgodziła się w sprawie ugodowej na wypłacenie „odszkodowania” w wysokości ponad 787 milionów dolarów, korporacji Dominion Voting System. Wypłata już została dokonana i potwierdzono wpływ gotówki na konto Dominion. Jak wiemy, prywatna firma Dominion dzierży niemal monopol na urządzenia do liczenia głosów. Kody komputerowe są własnością firmy i nie udostępnia ich. (Polecamy: Jedynym sposobem na zapewnienie uczciwości w wyborach jest nieużywanie maszyn do głosowania” – zeznaje w Arizonie programista)

• Inna firma, Smartmatic Corp. – tak samo licząca głosy podczas „demokratycznych wyborów” – czując „świeżą krew”, również pozywa Fox News, tym razem na kwotę 2,6 miliarda dolarów. Widocznie Murdoch próbuje stworzyć jakąś linię obrony pozbywając się najbardziej znanej postaci, nie tylko tej stacji, ale całej telewizji amerykańskiej.

• Firma Smartmatic jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i zasłynęła z „rzetelnego” liczenia głosów w „demokratycznych wyborch”, m.in. w USA, Ugandzie, Zambii, Armenii, Belgii, Brazylii, Estonii, na Filipinach, Singapurze, Wenezueli… Tak to międzynarodowe korporacje, nie ukazując kodów komputerowych na podstawie których ich maszyny wypluwają wyniki, mają wpływ na „rozwój demokracji” na świecie…

• Krążą pogłoski, że Murdoch zamierza sprzedać Fox News, co z biznesowego punktu widzenia w tej chwili nie ma sensu (po pozbyciu się Carlsona stacja gwałtownie traci na oglądalności i traci na wartości), lecz w obliczu pozwów, może i zimna kalkukacja przeważa.

• W gronie współpracowników Carlsona znajduje się nagle kolejna „ofiara”, którą jest nijaka Abby Grossberg (Żydówka, co przyznają z dumą portale żydowskie), która mówi, że czuła się „dyskryminowana” i „często słyszała antysemickie żarty”.

• Ostatnimy czasy, Carlson w swoim programie coraz częściej atakował otwarcie pomysły np. Klausa Schwaba i World Economic Forum. Właściciel stacji, Rupert Murdoch jest corocznym gościem WEF.

• W weekend poprzedzający „czarny poniedziałek”, Carlson wygłosił 50-minutowe przemówienie z okazji 50-lecia konserwatywnej organizacji Heritage Foundation. Widocznie i to było kamyczkiem wywołującym lawinę.

 

 

• Jak twierdzi Robert F. Kennedy, Jr. – kandydat na Prezydenta – wyemitowany w zeszłym tygodniu przez Carlsona wywiad z nim, „przekroczył czerwoną linię wyznaczoną przez Wielki Przemysł Farmaceutyczny” (Big Pharma). R.F.Kennedy mówił o kłamstawch „bezpiecznych i skutecznych” szczepionek przeciwko Covid-19.

 

 

•  Krążą pogłoski, że Tucker Carslon może zgłosić kandydaturę prezydencką. Niewątpliwie miałby wielkie popracie, być może przekraczające wszystkich innych kandydatów.

•  Tucker Carlson był najbardziej popularnym dziennikarzem, prowadził najbardziej oglądany program telewizyjny, w najbardziej popularnej stacji telewizyjnej. W nowej rzeczywistości „resetowania świata”, nie liczy się jednak prawda, fakty, nawet nie liczy się biznes czy słupki oglądalności, gdyż wszystkie korporacje są jakąś tajemną siłą odgórną motywowane do propagowania kłamstw i antyludzkich ideologii. Tucker Carslon, odważny dziennikarz oraz jego stacja Fox News, która (choć z trudem) mogła być czasami kojarzona z prezentowaniem obiektywnych informacji, po utracie najbardziej wpływowego dziennikarza, traci na znaczeniu i społeczeństwo amerykańskie pozbawione zostaje choćby tej najmniejszej przeciwwagi medialnej. Teraz już z górki: pozostają tylko CNNy, MSNBCy, CBCy, Foxy… a w Polsce ich kopie, czyli TVPy, TVNy, Polsaty. Wszystko zlewa się w jedno i można już bez oporów wprowadzać kolejne, ulepszone wersje plandemii, antyputinowskich histerii i wspieranie kolejnych ukrain.

 

Wydrukuj sobie „ekologiczny” plakat, nalepkę na zderzak samochodowy lub napis na koszulce:

Oszczędzaj prąd
WYŁĄCZ TELEWIZOR!

 

 


 

.