Aktualizacja strony została wstrzymana

Diecezja Providence (stan Rhode Island) reklamuje się w MTV!

Diecezja Providence (w stanie Rhode Island), znana już w przeszłości z umieszczania reklam w takich kanałach telewizyjnych jak MTV, zdecydowała się po raz kolejny na serię 500 reklam mających rozpocząć się w styczniu 2006 roku. Tym razem będą to 30-sekundowe spoty reklamowe w kanałach MTV, ESPN oraz Comedy Channel.

Reklamy te, zachęcające do kapaństwa młodych, mają, według asystenta dyrektora do spraw powołań kapłańskich Diecezji, ks. Michael Najim: „przynieść owoce nawet za pięć, czy dziesięć lat”.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jeśli diecezje amerykańskie, którym od czasów zakończenia Soboru doskwiera brak powołań (np. Diecezja w Los Angeles z ultraliberalnym arcybiskupem Mahony, z 4-milionami nominalnych katolików, wyświęca 4 kapłanów rocznie), widzą potencjalnych kandydatów do kapłaństwa wśród oglądaczy takich niemoralnych kanałów jak MTV, to nietrudno wyobrazić sobie owoce i stan kapłaństwa „za pięć czy dziesięć lat”. Widocznie sprawdza się stara reguła, że „swój do swego ciągnie”. Za kilka lat będziemy zatem świadkami nowych skandali w Kościele, gdy to pokolenie MTV-widzów zacznie być wyświęcane. Będziemy mieli wtedy prawdziwy Comedy Channel w Kościele.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content