Diecezja Providence (stan Rhode Island) reklamuje się w MTV!

Aktualizacja: 2005-12-27 12:00 am

Diecezja Providence (w stanie Rhode Island), znana już w przeszłości z umieszczania reklam w takich kanałach telewizyjnych jak MTV, zdecydowała się po raz kolejny na serię 500 reklam mających rozpocząć się w styczniu 2006 roku. Tym razem będą to 30-sekundowe spoty reklamowe w kanałach MTV, ESPN oraz Comedy Channel.

Reklamy te, zachęcające do kapaństwa młodych, mają, według asystenta dyrektora do spraw powołań kapłańskich Diecezji, ks. Michael Najim: “przynieść owoce nawet za pięć, czy dziesięć lat”.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jeśli diecezje amerykańskie, którym od czasów zakończenia Soboru doskwiera brak powołań (np. Diecezja w Los Angeles z ultraliberalnym arcybiskupem Mahony, z 4-milionami nominalnych katolików, wyświęca 4 kapłanów rocznie), widzą potencjalnych kandydatów do kapłaństwa wśród oglądaczy takich niemoralnych kanałów jak MTV, to nietrudno wyobrazić sobie owoce i stan kapłaństwa “za pięć czy dziesięć lat”. Widocznie sprawdza się stara reguła, że “swój do swego ciągnie”. Za kilka lat będziemy zatem świadkami nowych skandali w Kościele, gdy to pokolenie MTV-widzów zacznie być wyświęcane. Będziemy mieli wtedy prawdziwy Comedy Channel w Kościele.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]