Aktualizacja strony została wstrzymana

Ukraińskie siły zbrojne ostrzelały okolice cerkwi w Doniecku, gdzie trwało nabożeństwo wielkanocne

Jedna osoba zginęła, a sześć innych zostało rannych podczas ostrzału Doniecka przez ukraińskie siły zbrojne – poinformował na swoim kanale w Telegramie p.o. szefa DRL Denis Puszylin.

„Blisko rana w noc wielkanocną, gdy parafianie byli na nabożeństwie, wróg uderzył w centrum Doniecka, w rejonie katedry Świętego Przemienienia Pańskiego. Na chwilę obecną wiadomo, że jest jedna ofiara i sześć osób poszkodowanych” – napisał.

„W wyniku trafienia zapaliło się przedszkole. Uszkodzony został także rynek, pobliskie sklepy i apteka” – dodał Puszylin.

„Nasze jednostki bojowe już pracują nad neutralizacją drani. Niemniej jednak zagrożenie nadal pozostaje, bądźcie ostrożni” – zaznaczył.

Według przedstawicielstwa Donieckiej Republiki Ludowej przy Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Kwestii związanych z ukraińskimi zbrodniami wojennymi, Siły Zbrojne Ukrainy wystrzeliły w niedzielę wieczorem 20 rakiet z wielokrotnej wyrzutni rakietowej w kierunku centralnej dzielnicy w Doniecku. Rakiety wylądowały w pobliżu katedry Przemienienia Pańskiego, gdzie odbywało się nabożeństwo wielkanocne. Przebywający w kościele musieli się ewakuować. Po tym ukraińskie siły zbrojne w nocy jeszcze czterokrotnie otwierały ogień artyleryjski na Donieck.[…]

Całość: pl.sputniknews.com (16.04.2023)

Skip to content