Morderca katolickiego aktywisty zastrzelił go ze względu na jego poglądy pro-life

Aktualizacja: 2009-09-14 9:05 am

33-letni Harland James Drake został oskarżony o morderstwo z premedytacją działacza pro-life Jima Pouillona, który manifestował swoje poglądy przed szkołą w Michigan.

Drake zeznał, że na swoją ofiarę wybrał właśnie Pouillona ze względu na jego działalność aktywizującą obrońców życia. – Jest coś okropnego w tym w jak otwarty sposób rozmawia z nami oskarżony – mówi Sara Edwards, asystent prokuratora Shiawassee County. Drake opowiadał także o tym, że planował zabić kilka innych osób.

Wstępne przesłuchania oskarżonego w sądzie odbędą się 25 września. Drake jest oskarżony o morderstwo z premedytacją pierwszego stopnia. Narodowe Stowarzyszenie na rzecz Zmiany Prawa Aborcyjnego (NARAL), amerykańska organizacja “pro-choice”, potępiła ten akt przemocy jako metodę zwalczania politycznych i ideowych przeciwników.

Ksiądz John Fain z katolickiej parafii Świętego Pawła w Michigan wyraził swój głęboki żal z powodu śmierci parafianina. Duchowny określił Pouilliona jako „dobrego chrześcijanina i wiernego katolika”.

Pouillon został śmiertelnie postrzelony w piątek, przed Owosso High School w Michigan. Był znany wśród mieszkańców Michigan ze stania na rogach ulic i trzymania w ręku zdjęć dzieci zabitych w wyniku aborcji.

JaLu/Lifesitenews.com

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13963 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]