Aktualizacja strony została wstrzymana

Morderca katolickiego aktywisty zastrzelił go ze względu na jego poglądy pro-life

33-letni Harland James Drake został oskarżony o morderstwo z premedytacją działacza pro-life Jima Pouillona, który manifestował swoje poglądy przed szkołą w Michigan.

Drake zeznał, że na swoją ofiarę wybrał właśnie Pouillona ze względu na jego działalność aktywizującą obrońców życia. – Jest coś okropnego w tym w jak otwarty sposób rozmawia z nami oskarżony – mówi Sara Edwards, asystent prokuratora Shiawassee County. Drake opowiadał także o tym, że planował zabić kilka innych osób.

Wstępne przesłuchania oskarżonego w sądzie odbędą się 25 września. Drake jest oskarżony o morderstwo z premedytacją pierwszego stopnia. Narodowe Stowarzyszenie na rzecz Zmiany Prawa Aborcyjnego (NARAL), amerykańska organizacja „pro-choice”, potępiła ten akt przemocy jako metodę zwalczania politycznych i ideowych przeciwników.

Ksiądz John Fain z katolickiej parafii Świętego Pawła w Michigan wyraził swój głęboki żal z powodu śmierci parafianina. Duchowny określił Pouilliona jako „dobrego chrześcijanina i wiernego katolika”.

Pouillon został śmiertelnie postrzelony w piątek, przed Owosso High School w Michigan. Był znany wśród mieszkańców Michigan ze stania na rogach ulic i trzymania w ręku zdjęć dzieci zabitych w wyniku aborcji.

JaLu/Lifesitenews.com

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/morderca_znanego_aktywisty_pro_life_zastrzelil_go_ze_wzgledu_na

Skip to content