Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosyjska agencja regulacyjna zablokowała strony CIA i FBI

Rosyjska federalna służba nadzoru mediów Roskomnadzor, wydała 27 stycznia br. oświadczenie o zablokowaniu stron internetowych amerykańskich agencji CIA i FBI.

Roskomnadzor („Federalna Służba ds. Nadzoru w Sferze Łączności, Technologii Informacyjnych i Komunikacji Masowej”) oskarżyła amerykańską agencję wywiadowczą CIA oraz Federalne Biuro Śledcze FBI o rozpowszechnianie fałszywych informacji.

Roskomnadzor ograniczył dostęp do szeregu zasobów należących do struktur państwowych wrogich krajów, służących do rozpowszechniania materiałów mających na celu destabilizację sytuacji społeczno-politycznej w Rosji” – podała agencja informacyjna TASS, powołując się na oświadczenie Roskomnadzor.

 

Jakkolwiek jesteśmy przeciwnikami blokowania informacji i stosowania cenzury, to z pełnym zrozumieniem przyjmujemy polityczną decyzję agencji telekomunikacyjnej Federacji Rosyjskiej, która w swoim rozumowaniu dąży do ochrony przestrzeni medialnej przed zalewem rzeczywiście fałszywych informacji. Problem jednak polega na tym, że prowadząc tego typu wojnę należałoby zablokować strony niemal wszystkich dzienników, pism i kanałów informacyjnych wydawanych w Stanach Zjednoczonych oraz oczywiście wszystkich agencji rządowych – z CDC i FDA na czele – które od lat prowadzą kampanie dezinformacyjne.

Należy przy tym przypomnieć, że to strona zachodnia ze swoimi „demokratycznymi wartościami i wolnością słowa” jako pierwsza zablokowała rosyjską stację telewizyjną RT.

Oprac. www.bibula.com
2023-01-30

 

Skip to content