Aktualizacja strony została wstrzymana

Węgry zwalniają młode matki od płacenia podatku dochodowego

Rząd węgierski, kierowany długofalową polityką wspierania własnych obywateli, utrudniania napływu imigrantów i realizujący prorodzinną politykę, zwolniły młode matki od płacenia podatku dochodowego.

 

Węgry kierowane przez Viktora Orbána, które doświadczają, tak jak inne kraje postkomunistyczne, niskiego wskaźnika urodzeń, intensywnie i realnie realizują plany wspierania rodzin i pobudzają przyrost naturalny.

 

 

W ramach tej polityki, Węgry wprowadzają w 2023 roku zwolnienia od podatków dochodowych dla kobiet, które do 30 roku życia zostaną matkami.

Jak wyjaśniła węgierska sekretarz stanu ds. polityki rodzinnej, Ágnes Hornung, „Według obliczeń rządu, dziesiątki tysięcy młodych matek z dochodem mogłyby skorzystać z możliwości zwolnienia z podatku.  … Są one uprawnione nie tylko do nowego zwolnienia z podatku dochodowego, ale w równym stopniu do wszystkich innych form wsparcia rodzinnego, w tym ulgi podatkowej dla rodzin, wsparcia dla oczekujących dziecka [pożyczki] oraz opłaty za opiekę nad dzieckiem” – dodała.

Ulga podatkowa będzie miała zastosowanie „niezależnie od tego, czy [matka] jest mężatką, osobą samotną czy rozwódką” i będzie trwała od 12 tygodnia ciąży do końca roku, w którym matka kończy 30 lat, ma mieć „podwójny cel” „promowania narodzin dzieci” i „pozostawienia więcej pieniędzy rodzinom”.

Jak do tej pory przepisy na Węgrzech zapewniają m.in. następujące ulgi: osoby pracujące do 25 roku życia płacą zerowy podatek PIT; matki do 30 roku życia płacą zerowy podatek, oraz matki z co najmniej czwórką dzieci płacą zerowy podatek.

Oprac. www.bibula.com
2023-01-08
na podstawie Breitbart

Skip to content