Aktualizacja strony została wstrzymana

Świat jednobiegunowy znika – Mathias Bröckers

Uwaga do artykułu: Ten tekst pojawił się po raz pierwszy w „Rubikonie – Magazynie dla Masy Krytycznej”, w którego radzie doradczej działają m.in. Daniele Ganser i Hans-Joachim Maaz. Ponieważ został opublikowany na wolnej licencji (Creative Commons), apolut (strona z której to tłumaczę przyp. tłum) przyjmuje ten tekst do użytku wtórnego i wyraźnie zaznacza, że ​​Rubikon również zależy od darowizn i potrzebuje wsparcia. Potrzebujemy wielu alternatywnych mediów!

 

 

Jeśli wierzyć zachodnim mediom, ukraińskiej armii nie można już pozbawić ostatecznego zwycięstwa — szkoda tylko, że wiele faktów przeczy temu ideałowi.

Wszystko w życiu jest dwubiegunowe: znamy dzień i noc, lato i zimę, męskie i żeńskie, kwaśne i zasadowe, aktywne i pasywne oraz niezliczone inne pary przeciwieństw. Jeśli jednak mocarstwa NATO postawią na swoim, porządek światowy powinien pozostać między biegunami „zdominowany przez USA” i „zdominowany przez USA”. Jednak to zachowanie polegające na dominacji działa na nerwy coraz większej liczbie krajów i rządów, które zaczynają walczyć. W swojej książce „Z krańca jednobiegunowego świata” oraz w artykułach na ten temat Mathias Bröckers opisał proces szybkich zmian globalnych, których częścią są działania polityczne Rosji. W tym tekście, który po raz pierwszy pojawił się na jego blogu, Bröckers czyni kilka spostrzeżeń na temat spraw bieżących, które są ze sobą luźno powiązane.

W piątek prezydent Putin po raz kolejny wyjaśnił telefonicznie kanclerzowi Scholzowi, że ataki rakietowe na dostawy energii dla Ukrainy należy rozumieć jako odpowiedź na ataki na cywilną rosyjską infrastrukturę, taką jak most krymski i rurociągi Nord Stream. Na konferencji bezpieczeństwa w Berlinie Scholz powiedział jednak, że Rosja „nie może już wygrać tej wojny” i zapowiedział zakup myśliwców F-35. Nie jest jasne, skąd czerpie tę pewność zwycięstwa, w rzeczywistości nie może to wynikać z zawyżonych cen myśliwców stealth. Aby wyeliminować rosyjską baterię obronną S-400, potrzeba około tuzina F-35, z których 11 nie powraca do domu, czytałem na niedawnym blogu wojskowym, ale nawet jeśli tylko 8 lub 9 z 12 odrzutowców zostanie trafionych: F-35 kosztuje teraz 100 milionów dolarów (w marcu ubiegłego roku było to podobno 80 milionów dolarów), a cały pakiet 35 maszyn, w tym amunicja i wsparcie, które Scholz chce kupić, powinien kosztować aż 9,9 miliarda dolarów, według trafienia komisji budżetowej. Ponieważ Rosja ma co najmniej 50 „IADS” (zintegrowanych systemów obrony powietrznej), które wykrywają rzekomy bombowiec stealth z odległości 200 km, flota F-35 Federalnych Sił Powietrznych zostałaby zezłomowana w ciągu dwóch lub trzech dni, gdyby została rozmieszczona na Ukrainie. Nawet jeśli maszyny latają bezpieczniej niż były „wdowotwórca” F-104, ta umowa wydaje się trochę pachnieć aferą „Starfighter” z tamtych czasów… W dużej mierze nie podlega dyskusji, że Ursula von der Leyen była najgłupszym ministrem obrony w historii historii Bundeswehry, w tym względzie nie dziwi fakt, że obecnie zajmuje ona również tę najwyższą pozycję w roli komisarza UE. John Helmer relacjonuje z Moskwy: „Od początku wojny w lutym do 30 listopada von der Leyen nie powiedziała ani jednego prawdziwego słowa, kiedy ogłosiła, że ​​na Ukrainie zginęło ponad 100 tys. ludzi w tym więcej niż 20 000 cywilów.

W ciągu kilku godzin dane te zostały usunięte z opublikowanego transkryptu jej przemówienia.Wyznanie Von der Leyen sugerowało, że liczba ofiar na Ukrainie przekracza 300 000, a łączna liczba ofiar wojskowych i cywilnych sięgnęła już pół miliona. Von der Leyen potwierdziła tym samym rosyjskie szacunki i zaprzeczyła propagandzie kijowskiego reżimu.We wrześniu von der Leyen ogłosiła poparcie dla pułapu cenowego dla międzynarodowego handlu rosyjskim gazem ziemnym i skroplonym gazem ziemnym (LNG). W zeszłym miesiącu oświadczyła, że ​​Unia Europejska jest „gotowa nałożyć pułap cenowy na eksport rosyjskiej ropy”. Jednak europejski i azjatycki handel gazem i ropą nie tylko zaprzecza twierdzeniom von der Leyen, ale także pokazuje, że korzysta z ich publicznych kłamstw. Na rynku gazu pojawiły się nowe dowody na to, że rządy Francji, Holandii i Belgii zezwalają na kupowanie i reeksportowanie rekordowych ilości importowanego rosyjskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG) z zyskiem do innych krajów europejskich, w tym do Niemiec. Arbitraż – oznaczający zysk z zakupu rosyjskiego LNG po rosyjskiej cenie sprzedaży, a następnie odsprzedaży go europejskim konsumentom z premią – jest tak lukratywny, że Chińczycy kierują swoje zakontraktowane ilości rosyjskiego LNG do Europy. Analityk rynku energii Vzglyad, Olga Samofalova, poinformowała wczoraj o tym, jak rynki pokonują sankcje” (więcej tutaj http://johnhelmer.net/hot-air-versus-hot-cash-the-europeans-prefer-russian-lng-to-us-lng/). Można przewidzieć, że „pułap cen ropy”, który propaguje von der Leyen i który wejdzie w życie dzisiaj, przyniesie odwrotny skutek – to znaczy nie Europie, ale przede wszystkim USA – podobnie jak inne unijne sankcje „z piekła rodem”.

To, co stało się z wojskami napoleońskimi i hitlerowskimi w wojnie z Rosją, wydaje się teraz dziać z żołnierzami działającymi pod dowództwem NATO na Ukrainie: kiedy Ojciec Mróz i generał Zima przejmą dowodzenie, zachodni sprzęt nie będzie już odpowiedni.

Kanał Telegram Intelslava donosi: „Z powodu spadku temperatury w obwodzie Bachmut nasilił się problem części zamiennych i gumy do zagranicznego sprzętu dla Sił Zbrojnych Ukrainy, o czym już informowała kronika wojskowa. W ciągu dnia nieprzejezdne błoto zastępuje silny mróz, który komplikuje korzystanie z kołowych pojazdów opancerzonych MaxxPro, Bushmaster, Sisu i Kirpi. Do dostarczania amunicji, lekarstw i żywności dla garnizonu miejskiego ukraińskie siły lądowe używają radzieckich transporterów opancerzonych MT-LB, które zostały zlecone obwodom dniepropietrowskim i charkowskim”. Aby można było ogłosić kolejne „ukraińskie zwycięstwo”. Dmitrij Orłow, którego Teorię upadku przetłumaczyłem dwa lata temu, napisał właśnie bardzo fajny esej o tych zwycięstwach w „Wojnie Złotowłosej”. Oto fragment: szczerze mówiąc, taktyczna gra Rosjan w kotka i myszkę w tym konflikcie była irytująca. Rosjanie spędzili trochę czasu okrążając Kijów, aby odciągnąć ukraińskie wojska od Donbasu i zapobiec ukraińskiemu atakowi na Donbas; kiedy to zostało osiągnięte, wycofali się. Wielkie zwycięstwo Ukrainy! Spędzili też trochę czasu, opływając wybrzeże Morza Czarnego w pobliżu Odessy i grożąc inwazją morską w celu odwrócenia wojsk ukraińskich w tym kierunku, ale nigdy nie interweniowali. Kolejne zwycięstwo Ukrainy! Rosjanie zajęli znaczną część regionu Charkowa, który Ukraińcy pozostawili w dużej mierze niebroniony, a następnie, kiedy Ukraińcy w końcu przykuli ich uwagę, częściowo wycofali się za rzekę, aby oszczędzać zasoby. Kolejne zwycięstwo Ukrainy! Rosjanie zajęli/wyzwolili stolicę regionu Chersoń, ewakuowali wszystkich, którzy chcieli się ewakuować, a następnie wycofali się na pozycje obronne za rzeką. Kolejna wygrana!

Przy wszystkich tych ukraińskich zwycięstwach to prawdziwy cud, że Rosjanom udało się przejąć około 100 kilometrów kwadratowych tego, co było niegdyś najcenniejszymi posiadłościami ziemskimi Ukrainy, przyciągnąć ponad 6 milionów mieszkańców, zabezpieczyć drogę lądową na Krym i otworzyć ważny kanał, który zaopatruje Krym w wodę do nawadniania, którą Ukraińcy zablokowali kilka lat temu.

Wcale nie wygląda to na stratę, a raczej doskonały wynik pojedynczej, ograniczonej letniej kampanii. Rosja osiągnęła już kilka swoich celów strategicznych; reszta może poczekać. Jak długo powinni czekać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wyjść poza ograniczony zakres rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie. Rosja ma większe ryby do smażenia, a smażenie ryb wymaga czasu, ponieważ jedzenie niedogotowanych ryb może powodować paskudne pasożyty, takie jak tasiemce i przywry wątrobowe. Zapraszam więc do sekretnej kuchni Matki Rosji, aby zobaczyć, co jest na desce do krojenia i oszacować, ile obróbki termicznej jest potrzebne, aby zamienić to w bezpieczny i pożywny posiłek. Jeśli nie mówisz wystarczająco dobrze po angielsku, powinieneś przeczytać cały tekst w tłumaczeniu automatycznym. Warto… Gdyby afera wokół laptopa Huntera Bidena i korupcja nie została sprzedana i sfałszowana przez główne media jako „rosyjska dezinformacja” i gdyby „Twitter” nie ocenzurował bezlitośnie szczegółowego raportu „New York Post”, jego ojcem byłby dziś Joe Biden, prawdopodobnie nie prezydent. Ponieważ tak wiele seksu, narkotyków i przestępstw w rodzinie głowy państwa ma miejsce tylko w 110 procentach republik bananowych. W tej chwili zahartowane przez Russiagate główne media bezwstydnie określiły sprawę jako fałszywe wiadomości i trzymały ją pod dywanem, dopóki nie wybrano „Sleepy Joe”. Teraz nowy szef Twittera, Elon Musk, udostępnił dokumenty pokazujące, jak przeprowadzono cenzurę. Na początku to wcale nie było kierownictwo, tylko nożyce w głowach „liberalnych” pracowników, którzy cenzurowali, bo chcieli przeszkodzić niepopularnemu kandydatowi Trumpowi. Podobnie jak Facebook, Twitter otrzymał wcześniej „ostrzeżenie” od FBI, że historia o laptopie była rosyjską propagandą. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej śledzę od Chile 1962 i fakt, że tym razem rozgrywają się one w skorumpowanej monarchii feudalnej, tego nie zmienia. Po słabym występie na Mistrzostwach Świata 2018 i Mistrzostwach Europy 2020 nie było zaskoczeniem, że Niemcy zamiast dobrej piłki przyciągnęli uwagę tylko małpim gestem i szybko zostali wyeliminowani. Nawet gdyby Manuel Neuer wszedł całkowicie w tęczowych kolorach i spódniczce z napisem „One Love”, nic by to nie pomogło. Jeśli zespół ma więcej do czynienia z opaskami i przebudzeniem niż z następnym meczem, odpadasz. Tak jak Niemcy są wyrzucani na geopolityczne mistrzostwa świata ze swoją „feministyczną polityką zagraniczną” i za żelazną kurtyną, ponieważ kolonia może w przyszłości grać tylko w drugiej lidze amerykańskiej. Gospodarze mundialu – jak widać na powyższym obrazku – przynajmniej w politycznie poprawny sposób pożegnali się ze słabą drużyną z Niemiec…

Mathias Bröckers

 

Tłumaczył Paweł Jakubas, proszę o jedno Zdrowaś Maryjo za moją pracę.

Ten artykuł pojawił się po raz pierwszy 09 grudnia 2022 na stronie https://www.rubikon.news/artikel/die-unipolare-welt-verschwindet

Skip to content