Wraca normalność: Msza św. w rycie trydenckim odprawiona w Bazylice św. Piotra

Przeor domu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Neustadt an der Weinstrasse, ks. Marcus Jasny odprawił w Bazylice św. Piotra w Rzymie Mszę św. w rycie trydenckim – donosi niemiecki katolicki serwis informacyjny kreutz.net.

Informacja ta pochodzi z oficjalnej strony internetowej Bractwa w Niemczech, na której mowa jest o pielgrzymce do Rzymu w dniach 24 sierpnia-2 września br., absolwentek żeńskiej szkoły średniej  Mädchengymnasiums w Schöneberg niedaleko Bonn, i o odprawieniu Mszy św. w Bazylice św. Piotra.

O godzinie 7 rano, pewnego „tajemniczego, cichego poranka zanim pojawili się w bazylice św. Piotra turyści” – pisze agencja – ks. Jasny odprawił Mszę św.

Według posiadanych informacji, osoba odpowiedzialna za planowanie liturgii w Bazylice nie otrzymała pisemnego zezwolenia na odprawienie Mszy św., jakkolwiek praktyka zezwala na zwrócenie się księdza z taką prośbą bezpośrednio w zachrystii.

Przeciwko odprawieniu Mszy św. w  rycie Trydenckim zaprotestowała szwajcarska, liberalna „katolicka” agencja informacyjna Kipa-Apic (Katholische Internationale Presseagentur – Agence de presse internationale catholique).

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: kreutz.net | http://www.kreuz.net/print-article.9805.html

Skip to content