Wraca normalność: Msza św. w rycie trydenckim odprawiona w Bazylice św. Piotra

Aktualizacja: 2009-09-9 12:38 pm

Przeor domu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Neustadt an der Weinstrasse, ks. Marcus Jasny odprawił w Bazylice św. Piotra w Rzymie Mszę św. w rycie trydenckim – donosi niemiecki katolicki serwis informacyjny kreutz.net.

Informacja ta pochodzi z oficjalnej strony internetowej Bractwa w Niemczech, na której mowa jest o pielgrzymce do Rzymu w dniach 24 sierpnia-2 września br., absolwentek żeńskiej szkoły średniej  Mädchengymnasiums w Schöneberg niedaleko Bonn, i o odprawieniu Mszy św. w Bazylice św. Piotra.

O godzinie 7 rano, pewnego “tajemniczego, cichego poranka zanim pojawili się w bazylice św. Piotra turyści” – pisze agencja – ks. Jasny odprawił Mszę św.

Według posiadanych informacji, osoba odpowiedzialna za planowanie liturgii w Bazylice nie otrzymała pisemnego zezwolenia na odprawienie Mszy św., jakkolwiek praktyka zezwala na zwrócenie się księdza z taką prośbą bezpośrednio w zachrystii.

Przeciwko odprawieniu Mszy św. w  rycie Trydenckim zaprotestowała szwajcarska, liberalna “katolicka” agencja informacyjna Kipa-Apic (Katholische Internationale Presseagentur – Agence de presse internationale catholique).

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie kreutz.net
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13725 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]