Aktualizacja strony została wstrzymana

Floryda: Specjalna nagroda „katolickiego” uniwersytetu dla ultralewicowej teolożki

„Katolicka” uczelnia Barry University w Miami na Florydzie, przyzna nagrodę za „osiągnięcia teologiczne” ultralewicowej feministce, teolożce siostrze Elizabeth A. Johnson.

Siostra Johnson, profesor prowadzonej przez Jezuitów uczelni Fordham University, ma otrzymać w styczniu 2008 roku specjalne wyróżnienie Award for Theological Excellence za jej wieloletnią działalność, w tym za książkę pt She Who Is. („Ona Która Jest”), będącą zbiorem antykatolickiej fobii i agendy feministycznej.

W wydanej przez piętnastoma laty książce, szeroko kolportowanej przez „katolickie” księgarnie i propagowanej na „katolickich” uniwerstytetach, siostra Johnson pisze m.in., że „nadszedł już czas aby przestać nazywać Boga jako Ojca, Syna i Ducha Świętego, a zaczać nazywać Go jako „Ona Która Jest””. Właśnie za tę książkę jezuicki Fordham University w Nowym Jorku uhonorowal siostrę Johnson specjalnym tytułem „wybitnego” profesora (Distinguished professor).

Siostra Johnson znana jest od wielu lat jako ultraliberalna, ultralewicowa teolożka i czołowa feministka, a jej główne cele to doprowadzenie do wyświęcania kobiet w Kościele, propagowanie i praca nad utworzeniem światowego rządu oraz wprowadzenie jednej światowej religii.

Nie powiodły się próby skontaktowania się z Archidiecezją Miami, która nie może znaleźć nikogo kto mógłby skomentować decyzję uczelni.

Berry University, prowadzony przez siostry Dominikanki (Dominican Sisters of Adrian) ze stanu Michigan, zaliczony został przez organizację o nazwie „Konferencja Katolickich Lesbijek” jako „uniwersytet przyjazny gejom”.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content