Floryda: Specjalna nagroda “katolickiego” uniwersytetu dla ultralewicowej teolożki

Aktualizacja: 2007-11-16 12:00 am

“Katolicka” uczelnia Barry University w Miami na Florydzie, przyzna nagrodę za “osiągnięcia teologiczne” ultralewicowej feministce, teolożce siostrze Elizabeth A. Johnson.

Siostra Johnson, profesor prowadzonej przez Jezuitów uczelni Fordham University, ma otrzymać w styczniu 2008 roku specjalne wyróżnienie Award for Theological Excellence za jej wieloletnią działalność, w tym za książkę pt She Who Is. (“Ona Która Jest”), będącą zbiorem antykatolickiej fobii i agendy feministycznej.

W wydanej przez piętnastoma laty książce, szeroko kolportowanej przez “katolickie” księgarnie i propagowanej na “katolickich” uniwerstytetach, siostra Johnson pisze m.in., że “nadszedł już czas aby przestać nazywać Boga jako Ojca, Syna i Ducha Świętego, a zaczać nazywać Go jako “Ona Która Jest””. Właśnie za tę książkę jezuicki Fordham University w Nowym Jorku uhonorowal siostrę Johnson specjalnym tytułem “wybitnego” profesora (Distinguished professor).

Siostra Johnson znana jest od wielu lat jako ultraliberalna, ultralewicowa teolożka i czołowa feministka, a jej główne cele to doprowadzenie do wyświęcania kobiet w Kościele, propagowanie i praca nad utworzeniem światowego rządu oraz wprowadzenie jednej światowej religii.

Nie powiodły się próby skontaktowania się z Archidiecezją Miami, która nie może znaleźć nikogo kto mógłby skomentować decyzję uczelni.

Berry University, prowadzony przez siostry Dominikanki (Dominican Sisters of Adrian) ze stanu Michigan, zaliczony został przez organizację o nazwie “Konferencja Katolickich Lesbijek” jako “uniwersytet przyjazny gejom”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1368 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]