Aktualizacja strony została wstrzymana

Włoski biskup na ceremonii inauguracyjnej loży masońskiej Wielkiego Orientu

Włoski biskup w ubiegłym tygodniu uczestniczył w ceremonii inauguracji nowego wejścia do loży masońskiej Wielkiego Orientu Włoch w Terni. Po publicznym oburzeniu skandalem, diecezja szybko próbowała ratować pozory, broniąc obecności biskupa na uroczystości powołując się na „ścieżkę synodalną”. – podaje Lifesitenews.

27 września biskup diecezji Terni, Francesco Antonio Soddu, wraz z licznymi urzędnikami miejskimi i państwowymi, a także liderami i członkami włoskich lóż masońskich, uczestniczył w przecięciu wstęgi dla Domu Masońskiego przy Via Roma w Terni. Włoski katolicki blogpost Messainlatino zrelacjonował to wydarzenie, odnotowując skandal związany z obecnością biskupa.

Według strony internetowej i komunikatu Wielkiego Orientu Włoch (GOI) „wstęgę przeciął Wielki Mistrz Stefano Bisi, którego przed siedzibą przy Via Roma powitali Luca Nicola Castiglione, przewodniczący Kolegium Okręgowego Czcigodnych Mistrzów Umbrii, Gabriele Cardona, przewodniczący Rady Czcigodnych Mistrzów Terni, oraz liczni bracia.”

„Po uroczystości – kontynuowano w komunikacie – odbyła się wizyta w Domu Masońskim, który ma wewnątrz dwie świątynie, w której uczestniczyli burmistrz Leonardo Latini, prefekt Giovanni Bruno, [i] biskup Francesco Antonio Soddu, którzy w swoich przesłaniach z pozdrowieniami podziękowali za zaproszenie i wyrazili nadzieję, że inicjatywy takie jak ta mogą pielęgnować dialog i porównywanie różnych rzeczywistości, pokonując uprzedzenia„. Obecni byli również parlamentarzysta Raffaele Nevi i radny miejski Cristiano Ceccotti.”[…]

 

Ceremonia inauguracji nowego wejścia do Domu Masońskiego Goi w Terni

 

Oprac. www.bibula.com
2022-10-05
na podstawie Lifesitenews (Oct 5, 2022) oraz Torna alla Home – GrandOriente.it (28 Settembre 2022)

 
 
 
 
Skip to content