Aktualizacja strony została wstrzymana

Ambasador Rosji w Polsce komentuje wizytę w MSZ: „Chamstwo bezgraniczne”

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew, który w poniedziałek został wezwany do polskiego MSZ, powiedział, że poproszono go o potępienie referendów w DRL, ŁRL i obwodzie chersońskim i zaporoskim.

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany w poniedziałek do polskiego MSZ w związku z referendami w Donieckiej i Ługańskiej Republikach Ludowych oraz obwodzie chersońskim i zaporoskim.

Ambasador przekazał wiceministrowi spraw zagranicznych Marcinowi Przydaczowi tekst piątkowego wystąpienia prezydenta Rosji Władimira Putina podczas uroczystości podpisania umów o przyłączeniu donbaskich republik i obwodu chersońskiego i zaporoskiego do Rosji. Andriejew podkreślił, że DRL, ŁRL, obwód zaporoski i chersoński staną się częścią Rosji na zawsze.

Polskie władze zaproponowały mi odcięcie się od zdania Federacji Rosyjskiej [ambasadorowi!!!!! – admin], a będzie mi okazane wsparcie itd.

W odpowiedzi powiedziałem, że nie widzę sensu kontynuowania dyskusji na ten temat, mam na myśli, nie konkretnie tę rozmowę ze mną, a w ogóle na ten temat, ponieważ nasze pozycje są diametralnie różne i wiadomo, że nie dojdziemy do porozumienia – powiedział Andriejew w rozmowie z telewizją „Zwiezda”.

– Było mi powiedziane, że jeśli ja i najwyraźniej, pracownicy ambasady, jeśli zdecydujemy się na odcięcie się i osądzenie polityki rosyjskiego rządu, wówczas dostaniemy wszelkie wsparcie. Chamstwo, jak to się mówi, bezgraniczne – dodał.

[Źródło:] https://pl.sputniknews.com

Całość: Dziennik gajowego Maruchy (2022-10-03)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Kwal
Jak można wezwać ambasadora państwa, żeby ten potępił działalność swojego państwa ! To w głowie się nie mieści….
Żyd Geremek vel Lewartow reorganizował polski MSZ i efekty są….

Dario61
niestety za butę i chamstwo zapłacimy my,obywatele tego kartonowego państwa.Zapłacą starzy i młodzi i dzieci.Zapłacą tak jak ogłupione ukry.A za kilkaset lat następcy będą mieli kolejne święto państwowe,kolejne świętowanie klęski…to takie typowo polskie.

 


 

Zacharowa: potępiamy tchórzliwe i podłe działania MSZ Polski względem naszego ambasadora

Rzeczniczka MSZ Rosji, Maria Zacharowa, mocno skrytykowała polskie władze w związku z wezwaniem do polskiego MSZ rosyjskiego ambasadora. Rosjanie twierdzą, że w ministerstwie rzekomo zaoferowano mu wsparcie, jeśli publicznie potępi działania Moskwy.

W poniedziałek do siedziby MSZ wezwano rosyjskiego ambasadora w Warszawie, Siergieja Andriejewa. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz wręczył mu notę protestacyjną w związku z bezprawną, jednostronną decyzją o aneksji części ukraińskich ziem. Podobne działania podjęły m.in. Włochy, Finlandia i Estonia, natomiast Litwa wydaliła ambasadora Rosji z kraju.

Według relacji strony rosyjskiej, w odpowiedzi rosyjski dyplomata wręczył przedstawicielowi MSZ Polski tekst wystąpienia prezydenta Rosji, Władimira Putina z 30 września br., gdy na Kremlu ogłoszono włączenie w skład Federacji Rosyjskiej separatystycznych republik ludowych w Donbasie oraz okupowanych przez Rosję części obwodów chersońskiego i zaporoskiego, podpisując przy tym stosowne dokumenty. Andriejew oświadczył, że nie otrzymał żadnej noty na piśmie. Twierdził też, że w polskim ministerstwie jakoby zaproponowano mu, by publicznie potępił politykę Moskwy i jej agresję przeciwko Ukrainie, obiecując mu zarazem wsparcie.[…]

Całość: Kresy.pl (5 października 2022)

 

 


 

Skip to content