Aktualizacja strony została wstrzymana

Łukaszenka: Konflikt na Ukrainie można zakończyć w kilka dni

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko przekonywał w piątek, że konflikt na Ukrainie można zakończyć w ciągu kilku dni.

Jak poinformowała białoruska, państwowa agencja prasowa Biełta, prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko ogłosił w piątek, że pokój na Ukrainie można osiągnąć w ciągu kilku dni.

„Jeśli Europejczycy szczerze tego chcą, pokój można osiągnąć w ciągu kilku dni” – podkreślił, przyjmując w piątek listy uwierzytelniające ambasadorów obcych państw.

Według niego, dziś dużo się mówi o tym konflikcie, wielu jednocześnie deklaruje, że chciałoby pokoju na tej ziemi. „Zwłaszcza Europejczyków, bo ten konflikt jest w naszym europejskim domu. Jeszcze raz to deklaruję i ostrzegam Europejczyków: opamiętajcie się i zróbcie wszystko, aby na tej ziemi był pokój” – powiedział Łukaszenko.

„[konflikt – red.] Jest bezpośrednią konsekwencją strategicznych intryg i największej głupoty, przede wszystkim zachodnich polityków” – przekonywał.[…]

Całość: Kresy.pl (30 września 2022)

 


 


Premier Wielkiej Brytanii: Zapewnimy, że Rosja przegra wojnę

Wielka Brytania nigdy nie zaakceptuje Doniecka, Ługańska, Chersonia i Zaporoża jako „cokolwiek innego niż terytorium Ukrainy” – poinformowała premier Liz Truss, dodając, że rosyjski prezydent Władimir Putin narusza prawo międzynarodowe.

Jak poinformował w piątek portal Euro News, premier Wielkiej Brytanii Liz Truss zapowiedziała, że jej kraj nigdy nie zaakceptuje Doniecka, Ługańska, Chersonia i Zaporoża jako „cokolwiek innego niż terytorium Ukrainy”.

„Putinowi nie można pozwolić na zmianę granic międzynarodowych brutalną siłą. Zapewnimy, że przegra tę nielegalną wojnę” – powiedziała Truss.[…]

Całość: Kresy.pl (30 września 2022)

 


 


Pieskow: atak na nowo przyłączone terytoria zostanie uznany za atak na Rosję

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow potwierdził, że po wejściu separatystycznych republik w Donbasie i części ukraińskich obwodów chersońskiego i zaporoskiego w skład Federacji Rosyjskiej, jakiekolwiek uderzenie na te terytoria zostanie uznane za atak na Rosję.

Podczas piątkowej konferencji prasowej rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, był pytany m.in. o to, jak Rosja, w kontekście toczącej się wojny, będzie traktować ewentualne ataki na separatystyczne republiki w Donbasie i obwody chersoński i zaporoski po tym, jak zostaną one włączone do Federacji Rosyjskiej.[…]

Całość: Kresy.pl (30 września 2022)

 


 

Żydowski psychopata wzywa do rozpoczęcia III wojny światowej

 

Zełenski: Jeśli Rosja zdecyduje się na użycie broni jądrowej, konieczne jest uderzenie prewencyjne

Prezydent Wołodymyr Zełenski uważa, że NATO i cała społeczność międzynarodowa powinny ponownie rozważyć procedurę reagowania na ewentualne użycie przez Rosję broni jądrowej i przemyśleć uderzenia prewencyjne.

W trakcie czwartkowej rozmowy w Australijskim Instytucie Lowy’ego prezydent Wołodymyr Zełenski przekonywał, że NATO i cała społeczność międzynarodowa powinny ponownie rozważyć procedurę reagowania na ewentualne użycie przez Rosję broni jądrowej i przemyśleć uderzenia prewencyjne.

„Co powinno zrobić NATO? Uniemożliwić Rosji użycie broni jądrowej. Ale co ważne, raz jeszcze apeluję do społeczności międzynarodowej, tak jak to było przed 24 lutego: uderzenia prewencyjne, aby wiedzieli, co się stanie, jeśli na nie zdecydują, a nie odwrotnie – czekać na atomowe ataki Rosji, a potem powiedzieć: O tak, dobrze, trzymaj to z dala od nas!” – mówił Zełenski.[…]

Całość: Kresy.pl (6 października 2022)

 


 

Skip to content