Aktualizacja strony została wstrzymana

Wrocław: Niebezpieczna sekta werbuje na obrazki z Chrystusem

Anioły Nieba to niebezpieczna sekta z Czech, która nakłania ludzi do kontaktu z kosmitami. Jej guru radzi, by pozbyć się majątku, nie czytać gazet i książek. Podaje za to numery kont, w na które można wpłacać darowizny.

Ulotki „Aniołów” pojawiły się w skrzynkach pocztowych mieszkańców Popowic, Gądowa, Szczepina, Kozanowa i Grabiszyna we Wrocławiu – pisze dziennik „Polska – Gazeta Wrocławska”.


– Stosując elementy strachu i teorii spiskowych, próbują zachęcić do siebie ludzi kolorowymi obrazkami i hasłami o miłości – ocenia ojciec Paweł Pobuta, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach we Wrocławiu. Ojciec tłumaczy, że na ulotkach jest wizerunek Chrystusa, żeby organizacja kojarzyła się z chrześcijaństwem i wyglądała na wiarygodną. – Sposób werbunku sugeruje, że jest to sekta – uważa o. Pobuta.

Ta niebezpieczna grupa z Czech, związana z sektami ufologicznymi. W ulotkach oferuje swoją pomoc w obronie przed „jaszczurkami z piekła”, które – według autorów – chcą nam wszczepić czipy i uczynić niewolnikami. Na ulotce jest też wizerunek Chrystusa.

AJ/Polskathetimes.pl/KAI

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/wroclaw_niebezpieczna_sekta_werbuje_na_obrazki_z_chrystusem

Skip to content