Aktualizacja strony została wstrzymana

Kaczyński: Jesteśmy otwarci na udział Izraela w reparacjach od Niemiec

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował w poniedziałek, że jeśli Izrael chce partycypować w reparacjach od Niemiec, to rządząca partia jest na to otwarta.

podawaliśmy, w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie zaprezentowano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Według Jarosława Kaczyńskiego suma polskich strat to ponad 6 bilionów 200 miliardów zł. Prezes PiS zapowiedział zwrócenie się do Niemiec o podjęcie rokowań ws. reparacji.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował, że jeśli Izrael chce partycypować w reparacjach od Niemiec, to rządząca partia jest na to otwarta: Bardzo poważna część tej grupy, to obywatele polscy narodowości żydowskiej albo Polacy pochodzenia żydowskiego. Nie mogliśmy – i to jest zupełnie oczywiste – przyjąć w tych rachunkach reguły etnicznej, byłby to element działań o charakterze rasistowskim i dlatego odrzuciliśmy to zdecydowanie.

Jeżeli by państwo Izrael było zainteresowane jakimś udziałem w tym przedsięwzięciu, udziałem oczywiście z odpowiednimi skutkami finansowymi w dalszym etapie, to my jesteśmy na tego rodzaju działania, tego rodzaju rozmowy – bo najpierw trzeba o tym rozmawiać – otwarci – dodał Jarosław Kaczyśnki. […]

Kresy.pl/PCh24

Całość: Kresy.pl (1 września 2022)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Powiemy krótko: i o to chodzi w tym całym zamieszaniu. Prawdopodobnie o szczegółach tego geszeftu strona polska rozmawiała na licznych pofunych spotkaniach z Izraelczykami i po to były te wyjazdy, w tym wizyta ad limina całego polskiego Sejmu w Izraelu… Po raz kolejny Polska ma nadstawiać się i „żądać reparacji”, by potem w ramach „dobrych stosunków” przekazać nigdy nienasyconemu Przedsiębiostwu Holokaust to co otrzyma. A jak nie otrzyma od Niemca, to obieca i da ze swojego.

 


 

.