Izrael: Prowokacyjna, bluźniercza wystawa żydowskich pseudoartystek – odwołana w ostatniej chwili

Aktualizacja: 2009-09-4 10:00 am

Wystawa izraelskiej sztuki współczesnej przedstawiająca palestyńskie kobiety kamikadze w formie obrazów Matki Bożej została odwołana tuż przed planowanym otwarciem w galerii w Tel Awiwie.

Wystawa pt. „Ferror (Female Terrorism)” (Źeński Terroryzm), autorstwa Galiny Bleikh i Lilii Chak, przedstawiała słynne malarskie przedstawienia Madonn, m.in. Rafaela, których oblicza zostały zastąpione twarzami siedmiu Palestynek, autorek samobójczych zamachów. Kilka godzin przed planowanym otwarciem ekspozycji obrazy zostały zdjęte ze ścian galerii w wyniku coraz szerszych protestów mieszkańców Izraela.

Największy dziennik w tym kraju „Yediot Aharonot” zamieścił na pierwszej stronie materiał na temat wystawy zatytułowany „Święte terrorystki”.

– Trzeba wyjaśnić tym artystkom, które chcą wykorzystać kamikadze do celów artystycznych, że ranią ludzi – podkreślił Yossi Tzur, którego syn został zabity w wybuchu w autobusie w 2003 r. – To nie jest temat, który należałoby podejmować w sposób pozytywny, gdyż chodzi o potwory, które zabiły dziesiątki ludzi – oświadczył Tzur w publicznym radiu. Złożył też doniesienie na policję uznając, że wystawa stanowi zachętę do przemocy.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl -- [Org. tytuł: « Izrael: wizerunki Madonn sprofanowane przez pseudoartystki»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13593 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]