Słowenia: satanista na czele rządowego biura ds. religijnych

Aktualizacja: 2009-09-4 9:26 am

„Głębokie zaniepokojenie przyszłością stosunków między rządem Republiki Słowenii i Kościołem katolickim” wyraziła Konferencja Biskupia tego kraju po nominacji nowego dyrektora rządowego biura ds. religijnych. Aleš Gulič, wyznaczony na to stanowisko przez premiera Boruta Pahora, był jednym z założycieli i nadal jest członkiem klubu pod nazwą „MC Bracia Szatana”.

Hierarchów niepokoją również „ideologiczne wypowiedzi” Guličia w sprawach wiary, a zwłaszcza jego stanowisko w kwestii ustawy o wolności religijnej. Słoweńska Konferencja Biskupia wyraziła zdumienie jego nominacją tym bardziej, że rząd nie zajmuje się nierozwiązanymi problemami w stosunkach państwo-Kościół. Zdaniem episkopatu nominacja Guličia nie wynika z kompetencji zawodowych kandydata, lecz jest motywowana politycznie i „inspirowana przez nurty antyklerykalne” w obecnym składzie rządu.

Źródło: KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13585 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]