Aktualizacja strony została wstrzymana

Otrzeźwienie Unii Europejskiej: Nie będzie sankcji na rosyjską firmę sprzedającą tytan

Wszystko wskazuje na to, że Unia Europejska nie umieściła największej rosyjskiej firmy tytanowej, VSMPO-AVISMA, na swojej liście firm objętych sankcjami – informuje The Wall Street Journal.

Jak można było się spodziewać, polityczne presje ustąpiły w tym przypadku przed biznesowo-gospodarczymi realiami i rosyjska firma, będąca głównym dostawcą tytanu dla europejskich firm, w tym Airbusa, będzie mogła dalej normalnie prowadzić działalność gospodarczą z krajami Unii Europejskiej.

Na ściągnięcie rosyjskiej firmy z listy – czego dokonano w ostatniej chwili – nalegał m.in. dyrektor generalny Airbusa, Guillaume Faury, który powtórzył, że takie sankcje „nie zaszkodziłby Rosji”, lecz „masowo zaszkodziłyby” firmom europejskim.

Inaczej postąpił amerykański Boening, który ugiął się pod polityczymi naciskami Białego Domu i w marcu br. ogłosił, że wstrzymuje zakupy tytanu z Rosji.

Stany Zjednoczone prowadzą wojnę z Rosją na terytorium Ukrainy przy wykorzystaniu ukraińskich żołnierzy i od wielu lat dążą do okrążenia militarnego Rosji, która operacyjnie zawetowała te ekspansjonistyczne plany. Pod naciskiem i szantażem USA tysiące firm wprowadziło sankcje przeciwko Rosji, które już teraz odbijają się niekorzystnie właśnie na stronie zaburzającej gospodarkę światową. W wyniku politycznych zimnowojennych decyzji polityków Zachodu – oraz ich serwilistycznych rządów, m.in. w Warszawie – cierpią społeczeństwa, a nadchodząca zima zapowiada się jako jedna z największych katastrof w historii ludzkości, z brakiem nośników energii, ogromną inflacją i niedoborami żywności.

Oprac. www.bibula.com
2022-07-23

.