Aktualizacja strony została wstrzymana

W święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, Sąd Najwyższy USA obala orzeczenie Roe v. Wade – Tess Mullins

W piątek rano, w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa (któremu poświęcony jest czerwiec – a nie „marszom dumy” LGBT), Sąd Najwyższy USA unieważnił wyrok w sprawie Roe v. Wade, kładąc kres uznaniu konstytucyjnego „prawa do aborcji” i dając poszczególnym stanom prawo do zezwalania, ograniczania lub całkowitego zakazywania tej praktyki.

Sprawa Dobbs kontra Jackson dotyczyła ustawy z Mississippi, która zakazywała aborcji po 15 tygodniach ciąży. Zastępca Prokuratora Generalnego stanu Mississippi, Scott Stewart, popierał ustawę, a także argumentował za obaleniem wyroków Roe kontra Wade i Planned Parenthood kontra Casey. Obie te przełomowe sprawy uniemożliwiały poszczególnym stanom zakazanie aborcji na pewnych etapach ciąży. 

Kończymy tę sprawę tam, gdzie ją zaczęliśmy” – napisał sędzia SN Samuel Alito. „Aborcja stanowi głębokie zagadnienie moralne. Konstytucja nie zabrania obywatelom każdego stanu regulowania lub zakazywania aborcji. Orzeczenia w sprawach Roe i Casey przywłaszczyły sobie tę władzę. Teraz unieważniamy te decyzje i zwracamy tę władzę ludziom i ich wybranym przedstawicielom„.

Według doniesień, co najmniej 13 stanów rządzonych przez Republikanów uchwaliło już przepisy ograniczające dostęp do aborcji, a wchodzące w życie natychmiast w wypadku obalenia orzeczenia w sprawie Roe.

Chociaż niektórzy mogą twierdzić, że decyzja ta nie kończy wojny, to jednak ma ona ogromne znaczenie w walce naszego narodu z „kulturą śmierci”. 

Tegoroczna pielgrzymka do Chartres (4-6 czerwca 2022 r.), która powróciła po dwóch latach, była poświęcona Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie trudno się domyślić, że łaski, jakie to doroczne wydarzenie przynosi światu, przyczyniło się również do dzisiejszej decyzji Sądu Najwyższego USA. Zespół RTV Michaela Matta pracuje nad filmem dokumentalnym o pielgrzymce do Chartres, który ukaże się w lipcu. 

W okresie poprzedzającym wybory parlamentarne coraz bardziej wygląda na to, że kwestia aborcji znajduje się w centrum podziałów politycznych w naszym kraju. Nadszedł czas, aby tradycyjni katoliccy obrońcy życia w Ameryce podjęli walkę z „kulturą śmierci” pod sztandarami Chrystusa  Króla i Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Tegoroczna konferencja Tożsamości Katolickiej, która odbędzie się w Pittsburghu w dniach 30 września – 2 października, będzie miała przyjemność ponownie gościć jedną z  wojowniczek pro-life, Abby Johnson. Jeśli chcielibyście poznać Abby osobiście, wysłuchać jej przemówienia i nawiązać kontakt z podobnymi jej działaczami i aktywistami pro-life, rejestracja na największą konferencję katolików tradycyjnych w Ameryce jest już otwarta na stronie CatholicIdentityConference.org.

Módlcie się dalej na Różańcu, przyjaciele. Dzieci Światłości właśnie wygrały rundę, a co będzie dalej, Bóg jeden wie. Przynajmniej jednego możemy być pewni: jesteśmy w zwycięskiej drużynie.

Tess Mullins

 

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: The Remnant (June 24, 2022) – „On the Feast of the Sacred Heart, Supreme Court Overturns Roe v Wade”

Skip to content