Aktualizacja strony została wstrzymana

Stoltenberg: NATO uzna Rosję za zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa

Na nadchodzącym szczycie NATO Rosja zostanie uznana za zagrożenie dla pokoju i stabilności – powiedział sekretarz generalny organizacji Jens Stoltenberg w wywiadzie dla tabloidu „Bild am Sonntag”.

Strategia NATO, przyjęta w 2010 roku, wymienia Rosję jako partnera strategicznego. Stoltenberg oświadczył wcześniej, że członkowie bloku nie będą już uważać, że ma on taki status. Szczyt NATO zaplanowany jest na koniec czerwca w Madrycie.

„Oświadczymy, że Rosja nie jest już partnerem, lecz zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa oraz pokoju i stabilności” – powiedział. Stoltenberg powtórzył jednak, że Sojusz nie dostrzega „wyższego poziomu gotowości rosyjskich sił jądrowych”. Dodał też, że nowa koncepcja strategiczna wspomina również o Chinach, których wzmocnienie stanowi wyzwanie dla interesów, wartości i bezpieczeństwa sojuszu.

Stoltenberg podkreślił, że NATO będzie nadal wspierać Ukrainę, ale nie wyśle tam wojska. Wyraził przekonanie, że dzięki zwiększonym dostawom broni rośnie prawdopodobieństwo, że Ukraina będzie w stanie wyprzeć wojska rosyjskie z Donbasu, ale wezwał do przygotowania się na to, że konflikt może przeciągnąć się na lata.

https://pl.sputniknews.com

 

Jak już wielokrotnie pisałem, Stoltenberg wyczerpuje listę znamion psychopaty. Rosja jest według niego  „zagrożeniem” dla NATO. Natomiast NATO lokujące swe wojska i bazy na granicach Rosji – oczywiście zagrożeniem dla Rosji nie jest. Stawianie płotów, bram, zakładanie zamków – jest zagrożeniem dla złodziei i bandytów..
Admin [Dziennika gajowego Maruchy]

 

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2022-06-19) | https://marucha.wordpress.com/2022/06/19/stoltenberg-nato-uzna-rosje-za-zagrozenie-dla-swojego-bezpieczenstwa/