Aktualizacja strony została wstrzymana

Neo-konserwatyści przygotowują świat do wojny nuklearnej – Paul Craig Roberts

Oliver Stone pisze na Facebooku, że wściekle antyrosyjska propaganda przygotowała grunt pod operację fałszywej flagi, która może skutkować wybuchem nuklearnym  o małej sile rażenia na Ukrainie, którą świat zinterpretuje jako działanie Rosji. Sukces waszyngtońskiej wojny percepcyjnej i nasycenie programów CNN/Fox potępieniem Rosji może stworzyć nadzieję, że wybuch nuklearny pod fałszywą flagą, obali władzę Putina.

Nowy Jelcyn przywróciłby Rosję pod kontrolę Waszyngtonu, a Chiny pozostałyby osamotnione jako kolejny cel. Taki scenariusz nie jest fantazją. Jest wyrazem zrozumienia przez Stone’a zaangażowania neo-konserwatystów na rzecz hegemonii Waszyngtonu. Urzędnicy Bidena jasno dali do zrozumienia, że prowadzą wojnę z Rosją, wykorzystując Ukrainę jako pośrednika, a ich celem jest osłabienie Rosji i pozbycie się Putina. 

Operacje fałszywej flagi nie są jedyną drogą do wojny jądrowej. Kolejną jest rozszerzenie NATO na Finlandię i Szwecję. Waszyngton nie tylko naciska na rządy tych państw, aby złożyły wnioski o członkostwo w NATO, ale także przekupuje szwedzkich i fińskich urzędników państwowych, aby to zrobili. 

Zastanówmy się przez chwilę nad tym rozszerzeniem NATO. Jednym z powodów interwencji Rosji na Ukrainie jest zdecydowana odmowa przez Waszyngton i NATO poważnego potraktowania rosyjskich obaw dotyczących swojego bezpieczeństwa. Członkostwo Ukrainy w NATO jest dla Rosji całkowicie nie do przyjęcia, dlaczego więc je forsowano? Skoro interwencja Zachodu na Ukrainie grozi wymknięciem się konfliktu spod kontroli, po co dolewać benzyny do ognia, wprowadzając Szwecję i Finlandię do NATO? 

Obecnie Skandynawia i kraje bałtyckie są wolne od broni jądrowej. Wejście Finlandii do NATO przybliżyłoby NATO do granic Rosji, co Kreml uznaje za niedopuszczalne. Poprzez kolejne prowokacje, Waszyngton i NATO celowo rozszerzają konflikt, który został celowo sprowokowany.

Nie ulega wątpliwości, że dalsze destabilizowanie sytuacji przez Finlandię i Szwecję poprzez przystąpienie do NATO jest działaniem nieodpowiedzialnym. Dmitrij Miedwiediew jasno dał do zrozumienia, że członkostwo w NATO oznaczałoby koniec obszaru Bałtyku jako strefy  wolnej od broni jądrowej. Więcej NATO na granicy Rosji stwarza nierównowagę, którą Rosja musiałaby skorygować, rozmieszczając hipersoniczne pociski jądrowe. Jak to możliwe, że rządy Finlandii i Szwecji uważają członkostwo w NATO za zwiększenie bezpieczeństwa, skoro w rezultacie ich kraje staną się celem ataku z użyciem broni jądrowej?

Ani Finlandii ani Szwecji nie grozi atak ze strony Rosji, jeśli nie przystąpią one do NATO. Nikt przy zdrowych zmysłach nie uznałby członkostwa Finlandii i Szwecji w NATO za nic innego, jak tylko lekkomyślny akt destabilizacji. Podobnie jak Szwajcaria, Finlandia i Szwecja skorzystały na swojej neutralności. To bezsensowne, aby zamieniały się w cele nuklearne.

Wszyscy muszą zrozumieć, że  hegemonistyczna ideologia neo-konserwatystów jest ideologią ekspansjonistyczną, podobnie jak pierwotny XX-wieczny międzynarodowy komunizm. To Imperium Amerykańskie rozszerza się w kierunku Rosji, a nie Rosja rozszerza się na Zachód. To naprawdę zdumiewające, jak bardzo ta antyrosyjska propaganda odbiega od prawdy. Prędzej czy później Kreml zrozumie, że wrogami Rosji są amerykańscy neo-konserwatyści, a źródłem nacisku na neo-konserwatystów jest Izrael.

Jak moi czytelnicy wiedzą, od lat niepokoi mnie fakt, że mało zdecydowana reakcja Rosji na prowokacje prowadzi do coraz groźniejszych prowokacji, które w końcu sprowadzą na nas Armagedon.  Niedawno zauważyłem, że podobnie myśli rząd chiński, gdy jeden z chińskich rzeczników powiedział, że Chiny nie mogą zaakceptować żadnych prowokacji ze strony Waszyngtonu, ponieważ ich skutkiem będzie coraz więcej i coraz gorszych prowokacji.

Kremlowska polityka polegania na rozsądku, negocjacjach i dobrej woli nie spotkała się z odwzajemnieniem ze strony Zachodu. Ograniczona operacja wojskowa Kremla na Ukrainie nie była wystarczająco gwałtowna, aby przekonać Zachód do porzucenia polityki prowokacji. Wygląda na to, że Waszyngton będzie kontynuował swoje prowokacje, dopóki nie zostanie przekroczona ostateczna granica.

Paul Craig Roberts

 

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: Paul Craig Roberts (May 4, 2022) – „The Neoconservatives Are Setting Up the World for Nuclear War”

.